Dolar australijski kontynuuje odbicie

Dolar australijski kontynuuje odbicie

Dolar australijski od początku tygodnia odreagowuje spadki z drugiej połowy lutego. Kurs w poniedziałek odbił się od wsparcia w postaci 50-sesyjnej średniej kroczącej i linii dołków z początku i końca sierpnia ubiegłego roku. Odbicie potwierdziło też przebieg dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, z genezą w styczniu tego roku. W ujęciu technicznym dopóki poziom ten nie zostanie przebity, możemy spodziewać się kontynuacji wzrostów. Najbliższy opór przebiega na poziomie 0.9082, czyli na linii szczytów wybitych w połowie stycznia i połowie lutego bieżącego roku, nieco powyżej przebiega 200-sesyjna średnia krocząca.

Wczoraj w nocy opublikowana została zgodna z oczekiwaniami decyzja Banku Rezerw Australii, w sprawie pozostawienia na niezmienionym poziomie 2.5% stóp procentowych. RBA w komunikacie po posiedzeniu zapewnił o utrzymaniu akomodacyjnej (luźnej) polityki pieniężnej, m.in. przez utrzymanie niskich stóp w celu wspierania ożywienia gospodarczego. RBA podtrzymał stanowisko o zbyt wysokim kursie dolara australijskiego, co tylko tymczasowo osłabiło parę AUDUSD. Rynek oczekuje, że pierwsza podwyżka nastąpi dopiero w połowie przyszłego roku. Z opublikowanych wczoraj danych na uwagę zasługuje także lepszy niż oczekiwania odczyt Liczby nowych domów oddanych do użytku, która w styczniu wzrosła o 6.8%, wobec prognozy 2%.

W trakcie dzisiejszego dnia, po odczycie PKB z Australii w IV kw. oraz indeksu PMI dla usług z Chin największy wpływ na kwotowania pary AUDUSD, będą miały odczyty z gospodarki amerykańskiej, w tym dane ADP i ISM dla usług. Jutro w nocy poznamy dodatkowo wyniki sprzedaży detalicznej z Australii.

 

Dominik Murlak, Zespół mForex, Dom Maklerski mBanku S.A

Previous Spółka dnia: Elektrotim
Next Stabilizacja na złotym, aukcja długu i decyzja EBC w kalendarzu

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Forint i węgierska giełda nieczułe na niechęć Orbána do euro

Zapowiadane na rok 2020 przystąpienie Węgier do strefy euro oddala się coraz bardziej. W poniedziałkowym przemówieniu premier Viktor Orbán stwierdził, że Węgry nie przystąpią do strefy euro, dopóki parytet siły

Komentarze rynkowe 0 Comments

Połowie Polaków w dużych miastach zakupy zajmują dwie godziny tygodniowo

Polacy narzekają na brak czasu. Przyznają, że zbyt mało czasu poświęcają rodzinie, nie mają też kiedy rozwijać swoich pasji i zainteresowań. Większą część dnia zajmuje im praca i obowiązki związane z prowadzeniem domu, m.in.

Komentarze rynkowe 0 Comments

Burzliwy tydzień może zacząć się od spadków

Początek poniedziałkowego handlu nie zapowiada się pomyślnie dla byków, co sygnalizują zdecydowane spadki na giełdach azjatyckich. Może więc być nerwowo, przed licznymi ważnymi informacjami makroekonomicznymi, które zaczną napływać od środy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź