Ważne informacje z portugalskiej Sintry – Raport dzienny FX
Dzisiaj w kalendarzu mamy amerykańskie dane nt. zamówień na dobra trwałego użytku w kwietniu (godz. 14:30), oraz indeksy cen nieruchomości za marzec (godz. 15:00), oraz wstępne PMI dla usług za maj (godz. 15:45) i indeks zaufania konsumentów Conference Board (również za maj). Istotniejsze z punktu widzenia rynkowych nastrojów mogą okazać się słowa szefa Europejskiego Banku Centralnego, które zostaną wygłoszone o godz. 15:30 na konferencji kończącej sympozjum w portugalskiej Sintrze. Inwestorzy będą próbowali doszukać się w nim jakichś dodatkowych wskazówek istotnych z punktu widzenia potencjalnych decyzji, jakie mogą zapaść podczas posiedzenia ECB zaplanowanego na 5 czerwca. Obawy rynku mogłyby zwłaszcza wzbudzić sygnały, że Bank byłby bardziej skłonny wprowadzić program skupu aktywów (QE).
Jeżeli jednak takie „sugestie” dzisiaj nie padną, to EUR/USD będzie miał pretekst do większego odreagowania, o czym piszemy od wczoraj. Po południu doszło do naruszenia pierwszego ważnego oporu na 1,3647, chociaż ruch do 1,3668 miał miejsce dopiero dzisiaj rano. Bardzo ważny opór to rejon 1,3672 oparty o kwietniowy dołek. W efekcie szybko zawróciliśmy w okolice 1,3645. Niewykluczone jednak, że kolejna próba testowania okolic 1,3670 będzie miała miejsce dzisiaj po południu. Wcześniej możemy przetestować okolice 1,3630.
Wykres dzienny EUR/USD
Marek Rogalski – Główny analityk walutowy DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Z technicznego punktu widzenia
Pary jenowe w ostatnich trzech miesiącach znajdują się w silnym trendzie wzrostowym. USD/JPY od początku sierpnia wzrósł z poziomu 101.48 do 118.97. Na parze EUR/JPY wyraźny ruch wzrostowy utrzymuje się
Funt – zmiana układu sił, czy tylko korekta? – Raport dzienny FX
Istotność publikowanych dzisiaj wieczorem zapisków z październikowego posiedzenia FED jest na tyle duża, że inwestorzy mogą nie być zbyt chętni do kreowania wyraźniejszych zmian w układzie rynku przed tym wydarzeniem.
Dane z Australii wsparły AUD
Opublikowane dzisiaj w nocy dane nt. dynamiki PKB w I kwartale okazały się być lepsze od prognoz, ale i także bardzo dobre na tle wcześniejszych danych. I tak w relacji
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!