Euro pod presją przed oświadczeniem FOMC
Euro (EUR) kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Para walutowa spadła wczoraj do poziomu 1.3409, osiągając tym samym swoje nowe ośmiomiesięczne minimum. Wspólna waluta pozostaje pod presją przed publikacją raportu ADP o zatrudnieniu w USA oraz oświadczeniem FOMC, które będzie miało miejsce w dalszej części dnia.
Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 102.07 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ amerykański indeks zaufania konsumentów okazał się wyższy niż oczekiwano i osiągnął poziom 90.9. Po zeszłotygodniowym raporcie dotyczącym bezrobocia w USA, który osiągnął najniższy poziom od trzech lat, dolar umocnił się w oczekiwaniu na dzisiejsze oświadczenie FOMC.
Akcje
Amerykańskie akcje straciły wczoraj na wartości, po tym jak prezydent USA, Barack Obama, nałożył nowe sankcje na Rosję, potępiając tym samym działania Rosji wobec Ukrainy. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1964, US 30 (DOW) do poziomu 16858, a notowania US Tech (NDQ) spadły do poziomu 3956.
Towary
Ropa naftowa (WTI) spadła do poziomu 101.40 dolarów amerykańskich przed publikacją raportu dotyczącego jej zapasów, ponieważ zamknięcie rafinerii w Kansas, czyli jednej z najważniejszych rafinerii w USA, zwiększyło popyt na ten surowiec.
Para dnia i Opcje FX
Złoto (XAU) spadło wczoraj blisko swojego tygodniowego minimum na poziomie 1299, ponieważ gospodarka USA rozwija się w szybkim tempie, niezależnie od wzrostu napięcia na Ukrainie i w Strefie Gazy.
Inwestorzy w opcje mogą utworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na parze XAUUSD I zyskać, jeśli notowania pary zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię długiego stelaża można utworzyć kupując opcje at-the-money Put oraz opcje at-the-money Call.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Warszawa idzie śladem Szanghaju
Na świecie korekta słabnie, w Warszawie nabiera tempa. Wykres indeksu naszych największych spółek najbardziej przypomina obraz kreślony przez wskaźniki na giełdzie w Chinach. Powody do niepokoju są odmienne, ale reakcja
Komentarz surowcowy
W centrum uwagi: • DoE: spadek zapasów ropy w USA • Nowe sankcje na Iran w wakacje? • Cena ropy delikatnie w górę Wczorajsza sesja na rynkach towarowych była bardzo
Poranny komentarz giełdowy – czy optymizm przeważy na rynkach wschodzących
Dzisiejsza noc przynosi udaną sesję giełdową w Azji i coraz bardziej optymistyczne nastroje w Chinach. Zdaniem chińskich ekonomistów drugi kwartał przyniósł wyraźną poprawę nastrojów w rodzimej gospodarce, poparty stabilizacją wzrostu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!