Euro pozostaje pod presją
Euro (EUR) spadło do poziomu 1.3408 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro pozostaje pod presją, ponieważ na dzisiejszej konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego (ECB) jego prezes, Mario Draghi, może jeszcze bardziej poluzować politykę monetarną.
Dolar amerykański (USD) odzyskał część swoich strat i wzrósł do poziomu 102.72 po czym spadł do poziomu 102.40 w stosunku do jena japońskiego (JPY). “Zielony” kontynuuje swój spadkowy trend po osiągnięciu swojego trzymiesięcznego maksimum na poziomie 103.08 w zeszłym tygodniu. Dziś o godzinie 16:00 poznamy amerykański wskaźnik cen sektora nieprodukcyjnego ISM, który prognozowany jest na poziomie 56.6.
Akcje
Akcje azjatyckie straciły wczoraj na wartości, ponieważ chińska gospodarka usługowa osiągnęła swój rekordowy spadek. Indeks Japan 225 (NKI) spadł do poziomu 15342, China 50 (CNX) do poziomu 7387, Hong Kong 40 (HSX) spadł do poziomu 24380 a notowania India 50 (IND) osiągnęły poziom 7690.
Towary
Soja (SOY) spadła do poziomu 1053 dolarów amerykańskich osiągając tym samym swoje czteroletnie minimum, co spowodowały spekulacje, że sprzyjające warunki pogodowe w USA zwiększą zapasy tego towaru.
Para dnia i Opcje FX
Złoto (XAU) spadło wczoraj z poziomu 1297 do poziomu 1286 dolarów za uncję. Spadek zapotrzebowania na złoto spowodowało portugalskie wsparcie finansowe oraz osłabienie napięcia w Strefie Gazy.
Inwestorzy w opcje mogą utworzyć strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary spadną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Poranny komentarz walutowy – traci Australijczyk, traci złoty
W trakcie dzisiejszej porannej sesji walutowej najsłabszą walutą z grona G10 jest dolar australijski, który o poranku tracił do dolara amerykańskiego ponad 0,4%. Spowodowane było to gorszymi odczytami z rynku
Mocny funt pomimo słabszych odczytów PMI
Wczorajsze odczyty wyprzedzające PMI dla sektora usług pokazały mieszany obraz europejskich gospodarek. Z jednej strony wyraźną poprawę możemy zauważyć w Hiszpanii, skąd coraz więcej danych świadczy o przyspieszeniu gospodarki, z
Poranny Komentarz Walutowy – w oczekiwaniu na Yellen
W dniu dzisiejszym oczy inwestorów zwrócone będą przede wszystkim w kierunku Jackson Hole, gdzie o godzinie 14 rozpoczyna się coroczne sympozjum z udziałem przedstawicieli banków centralnych. Tegoroczna konferencja przebiegać będzie
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!