Dolar umacnia się na całej linii

Dolar umacnia się na całej linii

Euro (EUR) spadło dzisiaj rano do poziomu 1.3205 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ Europejski Bank Centralny (ECB) zasygnalizował możliwość wprowadzenia kolejnych instrumentów pobudzających gospodarkę. Wspólna waluta pozostaje pod presją przed ogłoszeniem niemieckiego indeksu (IFO).

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 104.25 w stosunku do jena japońskiego (JPY). „Zielony” jest wciąż najsilniejszą walutą od czasu posiedzenia w Jackson Hole, na którym Janet Yellen zwiększyła spekulacje o wcześniejszym podwyższeniu poziomu stóp procentowych, jeżeli poprawi się sytuacja na rynku pracy.

Akcje

Akcje amerykańskie odnotowały swoje nowe maksimum, ponieważ gospodarka USA wydaje się poprawiać się szybciej, niż spekulowano. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1994, US 30 (DOW) wzrósł do poziomu 17048, a notowania US Tech (NDQ) osiągnęły poziom 4072.

Towary

Soja (SOY) straciła na wartości do swojego czteroletnigo minimum na poziomie 1031.88 dolarów amerykańskich, po zebraniu obfitych plonów tego towaru.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło do poziomu 1274, po czym odbiło się do poziomu 1280 w piątek, po przemówieniu Yellen na posiedzeniu w Jackson Hole. Jako, że zmienność ceny złota jest niewielka, inwestorzy w opcje poszukują innych korzystnych strategii, by zyskać na wahaniach rynku.
Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie tzw. strategii stelaża (Straddle) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię stelaża (Straddle) można utworzyć kupując opcje at-the-money Put oraz opcje Call.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Złoto i ropa wciąż pod presją podaży - raport surowcowy
Next Komentarz walutowo-makroekonomiczny

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Polska gospodarka bardziej odporna na krach niż dekadę temu

Z analiz ekonomistów DNB Banku i Deloitte wynika, że w przypadku kryzysu większość analizowanych sektorów nie odczułaby dużego spadku przychodów. Wyjątkiem byłby handel detaliczny, na który potencjalny krach wpłynąłby najmocniej. Eksperci podkreślają, że

Komentarze rynkowe 0 Comments

Poranny komentarz giełdowy – tydzień pod presją podaży

W Europie mamy kontynuację spadkowych tendencji. Niedźwiedzie przejęły rynek już na dobre i nic nie wskazuje na to, że w najbliższych dniach może się coś zmienić. Inwestorzy na całym świecie

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz PLN: Wydarzenia na Ukrainie uderzają w złotego

Piątkowy, poranny handel przynosi próbę stabilizacji na wycenie polskiej waluty po wczorajszej wyraźnej przecenie w godzinach popołudniowych. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1505 PLN za euro, 3,0667 PLN wobec

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź