Przegląd poranny 28 sierpnia
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA obserwowaliśmy zwyżkę kwotowań eurodolara do okolic 1,3209 USD. Była to bezpośrednia reakcja na słowa niemieckiego ministra, który zanegował szybkie uruchomienie QE przez EBC. Ruch ten na rynku bazowym przyniósł analogiczne impulsy na pozostałych cross’ach w tym GBP/USD oraz AUD/USD.
Sesja Azjatycka: Obrót w Tokio przynosi dalsze podbicie kwotowań eurodolara – aktualne maksima wypadają w okolicach 1,3216 USD. Dodatkowo wyraźnie wyżej znajduje się również wycena AUD po lepszych danych gospodarczych z Australii.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Minister Wolfgang Schaeuble, cytowany w środę w prasie, powiedział, że komentarze prezesa ECB Mario Draghiego, który mówił o użyciu „wszelkich dostępnych instrumentów” w razie dalszego spadku inflacji, były „nadinterpretowane”.
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Analiza Forex: USD/JPY
Atmosferę rynkową podgrzały wczoraj lepsze dane z USA. Poprawa wskaźników jest argumentem przemawiającym, za szybszym rozpoczęciem zwijania programu QE3. Dolar nieznacznie umocnił się wczoraj, jednak na giełdach nie było widać
USD/JPY: kontynuacja wybicia
Nowy tydzień na rynku walutowym rozpoczyna się od kontynuacji piątkowego spadku kursu USD/JPY. W rezultacie rynek stracił na wartości ponad 150 pipsów schodząc do poziomu 103,50. Z punktu widzenia analizy
EUR/USD: sytuacja techniczna
Na wczorajszej sesji kurs eurodolara tylko w początkowej fazie handlu kontynuował poprzedni ruch spadkowy. To co szczególnie widać na wykresie to obrona i odbicie od wsparcia w postaci poprzednich szczytów
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!