Euro osiągnęło swoje roczne minimum
Euro (EUR) osiągnęło swoje roczne minimum na poziomie 1.3118 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta pozostaje pod presją, ponieważ amerykańska gospodarka daje sygnały poprawy. Dzisiaj zostanie ogłoszony wskaźnik produkcyjny PMI w Strefie Euro, a jego oczekiwany poziom wynosi 50.8.
Złoto (XAU) spadło ze swojego maksimum na poziomie 1296 do poziomu 1283 dolarów amerykańskich za uncję. W związku z licznym rozmowami na temat Ukrainy, jak dotychczas notowania tego metalu szlachetnego pozostają niestabilne i utrzymują się w okolicach poziomu 1287.
Akcje
Akcje europejskie zyskały na wartości w piątek. Indeks Germany 30 (DAX) wzrósł do poziomu 9470, France 40 (CAC) wzrósł z poziomu 4335 do poziomu 4388, a notowania UK 100 (FTS) zyskały na wartości z poziomu 6776 do poziomu 6823.
Towary
Ropa naftowa (WTI) zakończyła swój rajd osiągając poziom 95.98 dolarów amerykańskich. Wraz z rozwojem amerykańskiej gospodarki rośnie popyt na surowce energetyczne, ponieważ USA jest największym światowym konsumentem energii.
Para dnia i Opcje FX
Funt brytyjski (GBP) spadł w piątek ze swojego tygodniowego maksimum na poziomie 1.6612 do poziomu 1.6561, po czym odbił się do poziomu 1.6594 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Szterling pozostaje bardzo niestabilny przed ogłoszeniem brytyjskiego wskaźnika produkcyjnego PMI, które nastąpi dzisiaj o 10:30 i może zmienić trend dla notowań tej pary walutowej.
Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii długiego stelaża (Long Straddle) na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary będą zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię długiego stelaża można utworzyć kupując opcje at-the-money Call oraz opcje Put.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Dolar stracił na wartości przed wystąpieniem Yellen
Euro (EUR) utrzymuje swój poziom 1.3603 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Dziś w kalendarzu mamy zaplanowane wystąpnienie Prezesa ECB Mario Draghiego w Strasburgu odnośnie polityki pieniężnej na które z
Złoty zależny od danych z zagranicy – komentarz PLN
Podczas czwartkowej sesji na rynku polskiego złotego po raz kolejny widoczne było uzależnienie polskiej waluty od wydarzeń z zagranicy. Kalendarz danych makro dla Polski był praktycznie pusty, więc inwestorzy skupili
Poranny komentarz giełdowy – Europa nie boi się Chin
Wczorajszy dzień miał być sprawdzianem dla Wall Street, gdyż inwestorzy zastanawiali się jaki wpływ na tamtejsze notowania będzie miała sytuacja w Chinach, a konkretnie w Hong Kongu. Bardzo negatywnie zareagowała
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!