W oczekiwaniu na decyzję RPP
Wczorajsza sesja została zdominowana przez wiadomości docierające ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w ostatnim miesiącu indeks ISM obrazujący aktualną kondycję amerykańskiego sektora przemysłowego wyniósł 59 pkt, co było najlepszym wynikiem od marca 2011 roku. Lepsze od prognozowanych okazały się także informacje na temat dynamiki wydatków na inwestycje budowlane – 1.8% m/m. W obliczu wyraźnego spadku cen ropy – wywołanego perspektywą pojawienia się nadwyżki podaży tego surowca – dobre dane napływające z USA okazały się jednak niewystarczającym argumentem dla dalszych wzrostów na Wall Street. W efekcie, wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem większości amerykańskich indeksów, za wyjątkiem Nasdaq Composite, który zyskał +0.39%, sięgając poziomu 4.598.19 pkt.
Jednym z najważniejszych wydarzeń dzisiejszej sesji będzie bez wątpienia publikacja usługowych indeksów PMI dla największych światowych gospodarek. W ciągu dnia poznamy także informacje na temat PKB w II kwartale (prognoza 0.0% k/k i 0.7% r/r) oraz sprzedaży detalicznej (prognoza -0.4% m/m) w strefie euro. Uwagę inwestorów znad Wisły przyciągnie natomiast – pierwsze od czasu ogłoszenia deflacji w Polsce – posiedzenie RPP. Wiele wskazuje na to, że jakikolwiek sygnał świadczący o obniżce stóp procentowych w najbliższych miesiącach w znaczący sposób wpłynie na kondycję polskiej waluty.
dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska
Może to Ci się spodoba
Podwojenie produkcji ropy w Libii
W Libii wciąż niespokojnie W centrum uwagi: • Podwojenie produkcji ropy w Libii • Ostrzelanie tankowca • Zatrzymanie spadku cen ropy naftowej Poprzedni tydzień był fatalny na rynku ropy naftowej,
Japonia wygrywa, więc znajdzie naśladowców
Czwartkowe notowania w Europie – zgodnie z oczekiwaniami – nie przyniosły przełomu na rynkach, a wobec braku zdecydowanej postawy inwestorów i impulsów, które pozwoliłby taką postawę przyjąć, indeksy na Starym
Polskie firmy wchodzą do krajów arktycznych. Największy potencjał mają Dania i Grenlandia
Szacuje się, że kraje skandynawskie odpowiadają za ponad 7 proc. polskiego eksportu. Potencjał regionu – dodatkowo z krajami takimi jak Islandia, Kanada, a także z Grenlandią i Wyspami Owczymi – jest jednak większy.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!