Deweloperzy stawiają na zieleń

Deweloperzy stawiają na zieleń

Człowiek od zawsze związany był z przyrodą, która wpływała na niego kojąco. Dziś wybierając mieszkanie, coraz więcej osób poszukuje tej harmonii i spokoju, jaki dają osiedla zatopione w zieleni.

Polacy wybierając mieszkanie nie tylko zwracają uwagę na cenę. Spośród kryteriów, które biorą pod uwagę przy dokonywaniu wyboru nieruchomości, coraz większą rolę odgrywa sąsiedztwo terenów zielonych i zagospodarowanie osiedla. Z tego względu deweloperzy przykładają coraz większą uwagę do tego, by stworzyć przyjazne otoczenie na terenie swoich inwestycji.

Zieleń daje relaks

Więź człowieka z przyrodą jest niezaprzeczalna i tkwi w ludziach od zawsze. Podświadomie ciągle dążymy do kontaktu z naturą. – Musimy pamiętać, że w dzisiejszych czasach otaczają nas szare mury miast, jesteśmy zabiegani i wiecznie nie mamy czasu. To właśnie zieleń daje nam chwilę ukojenia i odprężenia. Dążymy do kontaktu z nią, by po całym dniu mieć możliwość wyciszenia się i relaksu. – mówi Maciej Kujawa, właściciel firmy Ogród z Maciejką. – Kontakt z przyrodą daje poczucie wyrwania się z codzienności. Jeżeli usiądziemy w zielonym miejscu na naszym osiedlu, szary świat przestaje istnieć. Mamy wokół siebie zieleń, która dobrze na nas wpływa i pozytywnie nas nastraja – dodaje. Odpowiedni dobór roślinności sprawia, że otoczenie będzie cieszyło oczy przez cały rok. Nasadzenia powinny mienić się różnymi kolorami – zarówno liście jak i kwiaty. Ze względu na najmłodszych mieszkańców osiedla nie powinny się na nim znaleźć rośliny kłujące i trujące. Dobrze zaplanowana przestrzeń kompleksu mieszkaniowego powinna uwzględniać również nasadzenia nowych drzew, które z czasem stworzą zacienione miejsca.

Zielone osiedla w praktyce

Kiedyś kwestia zieleni na osiedlach była zepchnięta na dalszy plan. Dziś, zgodnie z przepisami prawa na projektowanej inwestycji muszą być miejsca przeznaczone pod tereny zielone. Dlatego już w fazie projektowej uwzględnia się odpowiedniej wielkości skwery i mini parki. – W projekcie Hevelii cała przestrzeń pomiędzy budynkami została zaplanowana jako teren zielony, z trawnikami i krzewami. Dodatkowo na terenie całego osiedla zostanie posadzone około czterdziestu drzew. W ten sposób za kilka lat inwestycja wkomponuje się w otoczenie istniejącego parku z wysokim drzewostanem – mówi Iwona Chmielewska, menadżer marketingu Monday Development. Wiele firm deweloperskich bardzo dobrze wie, że ludzie potrzebują zieleni w swoim otoczeniu i zdecydowanie szybciej zakupią mieszkanie pośród bujnej przyrody. – Dla każdego z realizowanych przez UWI Inwestycje osiedli przygotowywany jest projekt zieleni. W przypadku naszej nowościOsiedla Botanika, kształt przyszłego otoczenia budynków był brany pod uwagę przez architekta już na etapie koncepcji inwestycji. Stąd chociażby projektowana aleja z czerwonych klonów od wschodniej strony budynku, czy też absolutna nowość w postaci udziału zieleni jako stałego elementu elewacji budynku. – mówi Daria Miszczyk, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A – Sama nazwa inwestycji nawiązuje do tych założeń, które zostały starannie zaprojektowane i będą cieszyły przyszłych mieszkańców przez długie lata – dodaje.

Zawsze dużym wyzwaniem było pozostawienie starych drzew, które dają tak często pożądany cień. – Największym zainteresowaniem cieszą się inwestycje, których lokalizacja poza miastem jest malownicza. W Nowym Koninku zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy mały park z zachowaniem starego drzewostanu, który nadaje osiedlu niepowtarzalny klimat. Całość uzupełniliśmy nowymi nasadzeniami – małymi drzewami i krzewami. To wszystko ukształtowało niezwykły klimat Nowego Koninka – mówi Piotr Swoboda, prezes Skaland. Architekci krajobrazu są zdania, że należy zachowywać duże drzewa, lecz nie zawsze jest to możliwe. Czasem ze względów sanitarnych, jeżeli są to drzewa stare lub chore, trzeba je usunąć. Dlatego w ich miejsce powinny się znaleźć kolejne nasadzenia.

Poszukując mieszkania, niejednokrotnie widać, co tworzy klimat nowoczesnych polskich osiedli. Deweloperzy zawsze starają się zagospodarować wspólną przestrzeń, w sposób jak najbardziej przydatny mieszkańcom. Stąd elementy małej architektury, ścieżki spacerowe, place zabaw, a także lokale usługowe. Wszystko po to, by stworzyć przyjazne do zamieszkania miejsce.

 

Źródło: Materiał prasowy

Previous Zielono na Wall Street
Next Komentarz surowcowy

Może to Ci się spodoba

ABC inwestowania 0 Comments

Polski rynek luksusowych nieruchomości wart jest 500 mln zł rocznie

Co roku na pierwotnym rynku nieruchomości luksusowych dochodzi do transakcji o wartości ok. 500 mln zł. Rynek wtórny może być nawet 2,5 razy większy. Najwięcej luksusowych apartamentów sprzedaje się w Warszawie. Najdroższy

Nieruchomości 0 Comments

Czym charakteryzuje się kredyt mieszkaniowy?

Poważna sytuacja gospodarcza skłania wielu ludzi do skorzystania z kredytu mieszkaniowego. Problem ten dotyka głównie młodych, którzy chcą ustabilizować swoje życie osobiste oraz zadbać o najbliższych. Proces składania wniosku o

Nieruchomości 0 Comments

Samowola budowlana – jak ją zalegalizować?

Za samowolę budowlaną uznaje się każdy obiekt, który powstał bez wymaganych pozwoleń. Ale na zarzut popełniania samowoli można narazić się nie tylko budując bez odpowiednich formalności. Część inwestorów wpada w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź