Rubel osiąga nowe maksimum
Euro (EUR) umocniło się względem dolara amerykańskiego (USD) do poziomu 1.2760. Wspólna waluta kontynuuje swój zwyżkowy trend, ponieważ Fed uważa, że mocniejszy dolar może zaszkodzić amerykańskiej gospodarce, podczas gdy gospodarki innych państw słabną.
Dolar (USD) wzrósł do poziomu 40.15 w stosunku do rubla rosyjskiego (RUB). Centralny Bank Rosji (CBRF) zainwestował 1.75 miliarda dolarów w zakup rosyjskiej waluty, w celu uniknięcia ewentualnej dalszej deprecjacji rubla. Rubel traci na wartości, ponieważ Unia Europejska i USA nałożyli kolejne sankcje na Rosję, w związku z którymi inwestorzy pozbywają się rosyjskiej waluty.
Akcje
Amerykańskie akcje zyskały na wartości po zapowiedzi Fed, że stopy procentowe pozostaną na niskich poziomach jeszcze przez dłuższy czas. Indeks US 500 (SPI) wzrósł z poziomu 1917 aż do poziomu 1965, US Tech (NDQ) zyskał na wartości 2% osiągając tym samym poziom 4044, a notowania US 30 (DOW) wzrosły do poziomu 16936.
Towary
Ropa naftowa (WTI) spadła do poziomu 87 dolarów amerykańskich i osiągnęła swoje nowe 17-miesięczne minimum na poziomie 86.83 dolarów amerykańskich. Surowce energetyczne straciły jeszcze bardziej na wartości w związku ze znaczącym wzrostem ich zapasów.
Para dnia i Opcje FX
Złoto (XAU) kontynuuje swój trend „byka”. Notowania XAU wzrosły do poziomu 1225 z 1204. Metal szlachetny zyskał na wartości po tym, jak członkowie Fed wyrazili przekonanie iż stopy w USA pozostaną dłużej na niskim poziomie, wpływając w ten sposób na osłabienie kursu dolara.
Inwestorzy zainteresowani opcjami mogą rozważyć zakup opcji Call na parze XAUUSD. Inwestycja przyniesie zysk jeśli notowania pary XAUUSD dalej wzrosną, jednocześnie ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Inflacja w Japonii najwyższa od 32 lat
Koniec tygodnia obfitował w wiele istotnych wydarzeń. Pierwsze wiadomości napłynęły nad ranem z Japonii, gdzie dynamika inflacji CPI wzrosła w maju do 3.7% r/r, co jest najwyższym wynikiem od 1982
Ceny w towarów i usług wzrosną w tym roku średnio o 2 proc. Na wyższej inflacji zyska budżet państwa
Wzrost cen konsumpcyjnych w styczniu 2017 roku był najwyższy od grudnia 2012 roku. W dodatku z miesiąca na miesiąc dynamika szybko przyspiesza. Choć może to budzić niepokój konsumentów, bo zagraża ich sile
Strach przed szczytem
W czwartek Amerykanie nie dostali wielu impulsów, które mogłyby zdecydowanie poruszyć indeksami. W Europie po dwóch dużych wzrostach do południa panował spokój, a kalendarium było dość ubogie. Po południu Europejczycy
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!