Dolar kanadyjski rośnie przed konferencją BOC

Dolar kanadyjski rośnie przed konferencją BOC

Euro (EUR) spadło ze swojego maksimum na poziomie 1.2839 aż do poziomu 1.2706 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta straciła wszystkie swoje wczorajsze zyski na spekulacjach o tym, że Europejski Bank Centralny (ECB) może nabyć obligacje korporacyjne, co sugerowałoby dalsze luzowania polityki pieniężnej.

Dolar amerykański (USD) odbył swój rajd z poziomu 0.9397 aż do poziomu 0.94961 w stosunku do franka szwajcarskiego (CHF). Frank stracił blisko 100 pipsów, ponieważ Narodowy Bank Szwajcarii jest gotów wprowadzić każde środki niezbędne do wsparcia swojej waluty.

Akcje

Notowania UK 100 (FTS) kontynuują swój zniżkowy trend po tym jak ze swojego zeszłotygodniowego minimum na poziomie 6041 wzrosły do poziomu 6369. Indeks tych akcji wzrósł o 1.68 proc. kiedy biura podróży zwiększyły swoje zyski.

Towary

Miedź (CPR) wzrosła do poziomu 3.033 dolarów amerykańskich w oczekiwaniu na ogłoszenie indeksu produkcji przemysłowej PMI Chin, ponieważ to właśnie Chiny są największym konsumentem metali przemysłowych.

Para dnia i Opcje FX

Dolar amerykański (USD) stracił wczoraj ponad 100 pipsów i osiągnął poziom 1.1201 w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD). „Loonie” skorzystał na tym, że inwestorzy oczekują dziś o 14:30 ogłoszenia miesięcznego raportu o sprzedaży detalicznej w Kanadzie i spekulują o poprawie danych tego wskaźnika, a o 17:15 odbędzie się konferencja prasowa Banku Kanady (BOC).

Inwestorzy zainteresowani opcjami mogą stworzyć opcję PUT na parze USDCAD i zyskać na „niedźwiedzim” trendzie pary, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Chiny spowalniają
Next Dolar silny słabością innych walut - Raport dzienny FX

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Fundusze obligacji: korporacyjne czy skarbowe?

Wbrew pozorom, to fundusze obligacji korporacyjnych oferują inwestorom niższy poziom zmienności, czyli bardziej stabilne wyniki. Jak jest to możliwe? Najlepszym dowodem przemawiającym za słusznością takiego twierdzenia są wyniki z ostatnich

Komentarze rynkowe 0 Comments

Część członków RPP wskazywała w VII na cięcie stóp – sprawozdanie

Podczas posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej w lipcu niektórzy jej członkowie wskazywali, że najbliższym czasie może być konieczne obniżenie stóp procentowych, podał Narodowy Bank Polski w sprawozdaniu z lipcowego posiedzenia RPP.

Komentarze rynkowe 0 Comments

ECB rynkom nie pomógł

W USA po środowej przecenie rynek mógł w czwartek zasygnalizować, czy mamy do czynienia z początkiem korekty, czy z konsolidacją. Od razu na początku napiszę, że odpowiedzi nie otrzymaliśmy. Kalendarium

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź