Indeks Japan 225 traci ponad 4 proc.

Indeks Japan 225 traci ponad 4 proc.

Euro (EUR) odbiło się z poziomu 1.2397 aż do poziomu 1.2577 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro utrzymuje swój „niedźwiedzi” trend, ponieważ Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił swoją gotowość do wprowadzenia w grudniu dodatkowych środków do obecnej polityki monetarnej.

Dolar amerykański (USD) osiągnął swoje nowe siedmioletnie maksimum na poziomie 117.04 w stosunku do jena japońskiego (JPY), po czym spadł dzisiaj rano do poziomu 115.45. Jen stracił na wartości wskutek publikacji raportów gospodarczych, których dane wskazują na powrót Japonii do recesji.

Akcje

Indeks Japan 225 (NKI) sięgnął swojego maksimum wszechczasów na poziomie 17590, po czym spadł do poziomu 16914. Notowania tych akcji przeżyły swój największy dotychczasowy spadek w związku z wkroczeniem Japonii w okres recesji.

Towary

Ropa naftowa (WTI) odnotowała swoje czteroletnie minimum na poziomie 73.25 dolarów amerykańskich. Ten surowiec energetyczny odbił się do poziomu 76.2 dolarów, ponieważ OPEC zamierza zredukować zapasy ropy na swoim najbliższym posiedzeniu.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) odbiło się z poziomu 1146 aż do poziomu 1194 dolarów za uncję. Ten metal szlachetny zawdzięcza osiągnięcie swojego dwutygodniowego minimum spekulacjom o nadchodzącej podwyżce cen.
Inwestorzy w opcje mogą utworzyć opcję Call na parze XAUUSD i odnotować zysk, jeśli notowania pary utrzymają swój spadkowy trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

 

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.

Previous Poranny komentarz giełdowy – słabe dane z Japonii
Next Metale szlachetne: krajobraz po dynamicznej zwyżce - raport surowcowy

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

GBP/PLN najwyżej od ponad 2 lat – komentarz PLN

Czwartek był kolejnym dniem osłabienia polskiego złotego. Notowania BOSSAPLN naruszyły wsparcie w okolicach 97,60 pkt., notując najniższy poziom zamknięcia od ponad roku. Dzisiaj rano wartość BOSSAPLN jest ustabilizowana, jednak presja

Komentarze rynkowe 0 Comments

Komentarz surowcowy

W centrum uwagi: • Manipulacje pod lupą amerykańskich regulatorów • Poprawa sytuacji w Libii • Egipt znów kupi pszenicę Wczorajsza sesja na rynkach towarowych nie przyniosła żadnych gwałtownych przetasowań. Indeks

Komentarze rynkowe 0 Comments

Korekta na wycenie polskiej waluty, rynek czeka na dane dot. CPI

Poranna, środowa sesja na rynku złotego rozpoczyna się pod znakiem stabilizacji wyceny po wczorajszym korekcyjnym cofnięciu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1064 PLN za euro, 3,0342 PLN wobec

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź