BPH: raport futures
Sesja
Podczas czwartkowych notowań strona popytowa wykazała się sporą determinacją w obronie zdobytych poziomów. Przecena na parkietach azjatyckich oraz nowojorskich przed sesją zdecydowanie premiowała sprzedających, co potwierdziło otwarcie na poziomie 2 441 pkt (-1,17%). Kupujący jednak bardzo szybko przystąpili do odrabiania strat i do południa spadki zostały niemal całkowicie zniwelowane. Postawa warszawskich byków była pokłosiem stopniowej poprawy nastrojów na pozostałych giełdach europejskich, które również od rana redukowały spore zniżki. W drugiej fazie sesji wzrosty już wyhamowały i do końca dnia trwał ruch horyzontalny przy minimalnym zasięgu wahań. Niewiele zmieniły dane z USA, co można jednak odczytywać pro-wzrostowo. Odczyty o sprzedaży detalicznej i liczbie bezrobotnych były lepsze od prognoz, a w ostatnich tygodniach dobre dane z największej gospodarki były przyczynkiem do spekulacji o zmniejszeniu QE3, a co za tym idzie pretekstem do korekty na giełdach rozwiniętych. Tym razem tak nie było, co może być sygnałem, że ewentualne działania Fed zostały już przez giełdy akcji po części skonsumowane. Oczywiście na potwierdzenie tej tezy należy jeszcze poczekać i zobaczyć reakcję na kolejne publikacje z USA. W ogólnie poprawiającym się otoczeniu FW20M13 zakończyły dzień na poziomie 2 468 pkt (-0,08%). LOP wyniósł 105,2 tys., a wolumen 30,8 tys. – widać powolne rolowanie na kolejną serię.
Sytuacja techniczna
O ile środowa sesja rozbudziła wątpliwości, co do bieżącej kondycji strony popytowej, to czwartkowa ugruntowała jej dość silną pozycję i wskazała maksymalne poziomy korekty akceptowalne na chwilę obecną przez byki. Otwarcie notowań blisko ostatnich lokalnych minimów doprowadziło do natychmiastowej mobilizacji kupujących, co skutkowało pojawieniem się na wykresie kontynuacyjnym dość wysokiego białego korpusu – to sytuacja niemal analogiczna do ruchu z końca maja, po którym nastąpiło silne wybicie na nowe maksima. Tym samym wskazania ADX, który w czwartek cofnął się po raz pierwszy od przeszło dwóch tygodni, można na razie zignorować i poczekać na potwierdzenie/zanegowanie osłabienia siły trendu. Tym bardziej, iż szybki oscylator RSI wyraźnie wyhamował spadek i ma szansę podtrzymać trend wzrostowy kreślony od przeszło miesiąca.
BM BPH
Może to Ci się spodoba
BPH: raport futures
Sesja Odpoczynek po trzydniowym imponującym rajdzie byków. FW20Z13 rozpoczęły wtorkowe notowania nieznacznie pod kreską i przez całą sesję kurs kontraktów pozostawał na minusie. Nastroje na warszawskim parkiecie były zgodne z
Przegląd poranny 6 czerwca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA zanotowaliśmy podwyższoną zmienność na kwotowaniach eurodolara. Główna para walutowa zanotowała minima w rejonie 1,35116 USD, aby dość szybko wzrosnąć do okolic 1,3669 USD.
PKN Orlen: przewaga utrzymana
Odbicie, które widoczne było pod koniec ubiegłego tygodnia, zatrzymane zostało przy oporze utworzonym przez linię spadkową. Bieżący tydzień przynosi ponowne zejście do minimów z początku miesiąca, co zagraża ich wybiciem
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!