Złoto lekarstwem na załamanie gospodarcze
Od lat wiadomo, że jedynego, czego można być pewnym to inwestowanie w złoto. Jest to bezpieczna forma lokowania pieniędzy i praktycznie zawsze przynosi zyski. Tendencje wzrostowe notowane są każdego roku, zatem złoto staje się pokusą dla wielu. Czy słusznie?
Zakup złota to przede wszystkim asekuracja przed załamaniami gospodarczymi i finansowymi rynków świata. To także pewna inwestycja i źródło ewentualnych zysków na wysoką skalę.
Z ostatnich badań wynika, że z roku na rok jest coraz więcej chętnych na inwestowanie w szlachetne kruszce. Głównie dlatego, że istnieje praktycznie zerowe ryzyko strat, a duże prawdopodobieństwo zarobienia. Od jakiegoś czasu można zauważyć, że to Chiny są potęgą, która kupuje na masową skalę złoto i z podobnym zapałem je sprzedaje.
Sytuacja w Chinach to efekt strachu przed dewaloryzacją i utratą oszczędności całego życia. Chińczycy wolą inwestować w surowce niż trzymać pieniądze na koncie. Z takiego założenia zaczyna wychodzić większość państw Europy, ale i świata. Pieniądz przestaje być pewnym źródłem bogactwa, jego wartość ciągle się zmienia i trudno przewidzeń czy nie zaliczy ogromnej tendencji spadkowej.
Można powiedzieć, że złoto to sprawdzone źródło finansowania. Ostatnie 15 lat pokazuje to doskonale. Ciągłe wzrosty. Staje się cenniejsze, bo jest go coraz mniej. Skoro jego cena nieustannie się podnosi każdy dzień ma znaczenie.
Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Czy fundusz inwestycyjny może przynosić atrakcyjne i stabilne zyski?
Dla większości osób fundusze inwestycyjne kojarzą się z funduszami akcji, obligacji czy rynku pieniężnego. Expander zwraca jednak uwagę, że na świecie dostępnych jest wiele innych ciekawych i innowacyjnych rozwiązań. Jednym
Branża deweloperska a globalny kryzys
Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania były uznawane przez kilkanaście lat za państwa, w których najwięcej można było zarobić na nieruchomościach. Nawet pomimo rosnącej nieustannie inflacji. Dlaczego kryzys nie przeszkodził branży
Rentowność polskich obligacji skarbowych już na poziomie niemal 3,3 proc. Do końca roku nie ma szans na niższe poziomy
Po okresie blisko 5-letniej hossy na rynku długu mamy do czynienia z mocną korektą. Rentowność 10-letnich obligacji Skarbu Państwa po osiągnięciu w lutym 2015 roku minimum na poziomie 1,94 proc. zaczęła gwałtownie
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!