Jak zmienia się giełda papierów wartościowych?
Inwestorzy giełdy papierów wartościowych oczekują z niecierpliwością na tworzące się zmiany. Zapowiada się spadek rentowności akcji znanych firm na rzecz tych lokalnych oddziałów gospodarczych.
O odwróceniu układu sił świadczy malejący procent zysku w ramach papierów spółek. Niewielkie przedsiębiorstwa mają szanse zawalczyć i wybić się ponad codzienne normy. Analitycy poprzez zaistniałą sytuacje wróżą poprawę kondycji gospodarki narodowej w Polsce. Przypuszczenie to może mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ swoje dobra oferują różne jednostki, a wzrost ich kondycji giełdowej może wpłynąć bardzo dobrze na ogólną sytuację finansową kraju.
Inicjatorem zmian na giełdzie mogą być także niskie notowania zagranicznych akcji. Istotny wpływ na stan rynkowy mają przede wszystkim przedsiębiorstwa budowlane i deweloperskie, które gwarantują wzrost gospodarczy. Niestety przewidywane na przyszły rok utrudnienia i granice w ramach uzyskania kredytów hipotecznych nie wróżą zysków dla tego sektora. Formalności te nie wpłyną niekorzystnie na pozycje banków, ponieważ owe instytucje mają w swoim pakiecie różnorodne oferty i usługi. Czasowy spadek zainteresowania jednym typem produktów nie ma wpływu na ogólne pogorszenie kondycji finansowej.
Prognozy, szczególnie te rynkowe, nigdy nie mają stu procentowej gwarancji i należy to uwzględniać. Zmiany rynkowe są determinowane przez szereg czynników, na które z zasady nie mamy wpływu.
Inwestując środki w papiery wartościowe należy mieć na uwadze przyszłe straty, które są nieodłącznym elementem hazardu i inwestowania.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Oprocentowanie lokat nadal spada. Gdzie szukać wysokich odsetek?
Średnie oprocentowanie lokat bez gwiazdek jest jeszcze niższe niż przed miesiącem. Dla okresu półrocznego średnia wynosi już tylko 1,54%. Z danych zebranych przez Expandera wynika, że najwyższa stawka, jaką można
Rośnie polski rynek materiałów budowlanych
Krajowy rynek materiałów budowlanych prężnie się rozwija i staje się coraz bardziej nowoczesny. Pod tym względem jest porównywany do dojrzałego rynku zachodnich sąsiadów. Niektóre segmenty są mniejsze niż kilkanaście lat temu,
Ile musimy mieć na mieszkanie w Warszawie
Na Białołęce zamieszkamy na swoim za 6 tys. zł za metr, a za mieszkanie od dewelopera na Mokotowie zapłacimy ponad 8,5 tys. zł/ m kw. Kwota, jaką nabywcy mieszkań w
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!