BPH: raport futures

BPH: raport futures

Sesja

Czerwień na Wall Street oraz mocne spadki na parkiecie tokijskim nie postały bez wpływu na początek środowych kwotowań na Książęcej. Wrześniowa seria kontraktów wystartowała z poziomu 2 324 pkt, tracąc 6 pkt względem kursu odniesienia. Podażowe pomruki nie okazały się jednak przesadnie dotkliwe. Pierwsze minuty handlu przyniosły pogłębienie spadku w kierunku 2 316 pkt, który to poziom wyznaczył sesyjne minimum, po czym kurs FW20U13 obrał północny kierunek. Pierwsze próby zdobycia z marszu poziomu odniesienia nie przyniosły rezultatu i dopiero echa opublikowanego w południe, rewelacyjnego odczytu dynamiki produkcji przemysłowej w czerwcu (2,4% m/m vs zakładane przez rynek 0,3% m/m) zmotywowały kupujących do wyprowadzenia rynku ponad kreskę. Słaby początek handlu za oceanem nie przeszkodził kupującym w udanym zwieńczeniu dnia; finisz sesji wypadł na dziennym maksimum, tj. na pułapie 2 344 pkt (+0,60%). Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 18,7 tys. kontraktów. LOP spadł o 1,1% do 101,8 tys. pozycji na koniec dnia.

Sytuacja techniczna

Środowa sesja przyniosła kolejny zwrot. Kupujący obronili wyznaczone przez piątkowe minima oraz podstawę białego korpusu z tego dnia wsparcia na 2 316 pkt – 2 319 pkt, co zdaje się oddalać widmo testu dolnego bandu wzrostowego kanału. Do pełni sukcesu bykom zabrakło jednak przebicia oporu wynikającego z połowy wtorkowego korpusu, co utrzymuje w mocy jego negatywną wymowę. Dopiero przełamanie poziomu 2 351 pkt zasugeruje możliwość testu ostatnich, lokalnych maksimów ale uwaga – tym razem wzmocnionych przebiegającą w okolicy 2 385 pkt linią średnioterminowego trendu spadkowego. Z szybkich oscylatorów jedynie RSI wykonał zwrot, jednak najistotniejsze sygnały w tej grupie wskaźników związane będą z re-testem kluczowych barier, odpowiednio dla RSI górnego ograniczenia rynku byka oraz dla Composite Index skośnego oporu. Średnioterminowy ADX ponownie nie zareagował na rynkowe przeciąganie liny, co wciąż sugeruje wyrównane szanse obu stron w tej właśnie perspektywie.

1

 

BM BPH

Previous Komentarz surowcowy
Next Analiza poranna Forex: EUR/USD

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Początek czwartkowych notowań zarówno na WGPW jak i na głównych parkietach europejskich był pochodną dobrych nastrojów za oceanem. Koniec notowań na środowej sesji w Stanach przyniósł wzrost Dow Jones

Analizy GPW 0 Comments

Spółka dnia: Netia

Opór: 4,53-4,63 zł Wsparcie: 4,15 zł Kurs spółki znajduje się w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Ostatnia sesja potwierdziła wybicie powyżej opadającej linii dłuższego trendu spadkowego. Jej skuteczne pokonanie może przekładać się

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sytuacja rynkowa Mocna przecena na Wall Street i Tokio miały swoje odzwierciedlenie na warszawskim parkiecie. Na otwarciu wtorkowych notowań WIG20 stracił 1,37 % (2 337 pkt) a WIG 1,15 %.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź