Apple: analiza techniczna
Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej Apple. Spółka od chwili przełamania linii trendu wzrostowego, czyli od 8 listopada 2012, znajduje się w trendzie spadkowym. Dodatkowo w zeszłym tygodniu spółka wygenerowała sygnał sprzedaży siły relatywnej względem sektora komputerowego DWACOMP. Apple przebywał w sygnale kupna od 10 marca 2004.
Od czasu wygenrowania sygnały kupna Apple wzrosło o + 2,810,04, natomiast sektor jako całość DWACOMP wzrósł o +87,68%. Lecz aktualnie Apple jest na samym dnie siły relatywnej w swoim sektorze, nie generuje żadnego sygnału kupna na 28 możliwych. Także patrząc na analizę techniczną, uważamy iż jest całe mnóstwo lepszych okazji inwestycyjnych, aniżeli Apple.
Sygnały kupna oraz sprzedaży w wykresie siły relatywnej generowane są w sposób następujący. Gdy wzrostowa kolumna X, przekroczy poprzednią kolumnę wzrostową, generowany jest sygnał kupna spółki względem rynku. I analogicznie, sygnał sprzedaży powstaje, gdy spadkowa kolumna O przekroczy poprzednią spadkową kolumnę O.
DIF BROKER S.A.
Może to Ci się spodoba
Cena ropy na szczytach
Na dzień przed zakończeniem posiedzenia Fed, wśród inwestorów przeważała opinia, iż ogłoszenie „wygaszania” programu QE3 nie będzie miało miejsca. Amerykańskie giełdy zyskiwały więc, podczas gdy główne pary walutowe pozostały blisko
BPH: raport rynek akcji
Sesja Wzrostami na indeksach w Warszawie rozpoczęły się notowania piątkowej sesji po czterosesyjnych spadkach (WIG wzrósł o 0,46%, a WIG20 poszedł w górę o 0,62% do poziomu 2 493 pkt).
Nieobecność UK i USA
W centrum minionego tygodnia Ben Bernanke ze swym wystąpieniem. Sprzeczne sygnały dotyczące przyszłości QE3 mocno namieszały na rynku. Obrazu całości dopełniły słabe dane, w tym publikacje z Chin. Tak naprawdę
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!