Bezpieczne regulowanie zobowiązań w sieci
Wraz z rozwojem i popularnością internetu przybywa użytkowników, którzy chętnie korzystają z zakupów dóbr zarówno materialnych jak i niematerialnych. Skutkuje to prężną dynamiką branży e-commerce (handlu internetowego), oraz nowymi możliwościami regulowania należności w sieci. To dzięki wykorzystaniu nie tylko kanałów internetowych ale także sieci komórkowych, zawieranie transakcji kupna – sprzedaży stało się łatwe i bezpieczne.
Tradycyjne przelewy bankowe zastąpiły e-przelewy, które dla użytkowników bankowości internetowej są bardzo wygodne. Bezpieczne, szybkie i łatwe do wykonania płatności w zaciszu domowym, to oczywiście tańsza alternatywa od tradycyjnych form regulowania zobowiązań. Coraz częściej szybkie e-płatności towarzyszą zakupom w sieci. Poza e-przelewami, można płacić kartami kredytowymi, debetowymi oraz kartami wirtualnymi – stworzonymi na potrzeby internetowego rynku.
Dzięki telefonowi komórkowemu można także bardzo szybko dokonać drobnych zakupów. Te mikropłatności, oferowane poprzez usługę premium sms, dotyczą zazwyczaj dóbr cyfrowych. Szczególnie młodociani gracze docenią taką możliwość, gdyż mogą dokonać transakcji nie opuszczając strony internetowej w czasie rozgrywki. Oprócz dodatków do gier, można wykupić dostęp do artykułów prasowych, naukowych, muzyki, filmu itd.
Płatność smartfonem dzięki odpowiednim aplikacjom stała się powszechna. Można dokonać każdego zakupu, online i tradycyjnie. Bankowość mobilna umożliwia płatności za pomocą zbliżenia telefonu, skanowania kodu QR czy też innego bezpiecznego protokołu. Dokonanie transakcji telefonem okazuje się nie tylko bardzo bezpieczne, ale łatwe i funkcjonalne.
Widać, że rozwój istniejących metod płatności online i ranking internetowych sklepów ściśle się ze sobą zazębia. Bowiem tylko ci dostawcy, którzy oferować będą szeroki wachlarz możliwości regulowania płatności za swe dobra, zwiększą swe obroty i znajdą uznanie swych klientów.
Może to Ci się spodoba
Studenci chcą większego zaangażowania uczelni i firm w ich proces edukacji
Zdaniem studentów brak doświadczenia zawodowego to największa bariera w zdobyciu pierwszej pracy. Tymczasem zarówno uczelnie wyższe, jak i firmy w niedostatecznym stopniu dbają o przygotowanie młodych ludzi do wykonywania zawodu. Brakuje przede wszystkim staży
Polskie firmy podbijają zagraniczne rynki
Polski eksport, który szacuje się obecnie na ok. 200 mld dol., rośnie w tempie ok. 6 proc. rocznie, a jego dynamika w kolejnych będzie rosła. Rodzime firmy coraz częściej wchodzą na zagraniczne
Blisko 2 mld zł wpływa do budżetu państwa od operatorów telewizji kablowej
Z raportu PwC wynika, że 4–5 proc. wzrostu gospodarczego w Polsce to zasługa operatorów sieci telewizji kablowych. Tylko w latach 2009–2014 ich wkład w polski PKB wyniósł 9,5 mld zł. Kablówki dostarczają internet
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!