BPH: raport futures
Sesja
Po trzech dniach przewagi strony popytowej do głosu doszła podaż. Czwartkowa sesja rozpoczęła się podobnie jak w środę – najpierw nieznaczne wzrosty, potem test poziomu odniesienia. Tym razem jednak kupującym nie udało się obronić neutralnych poziomów. Te zostały przekroczone po godzinie handlu, a następnie do południa trwały zmagania na niewielkich minusach. Kolejne godziny to już powoli rosnąca przewaga niedźwiedzi. W zasadzie brakowało konkretnych czynników, które mogłyby stanowić podstawę zachowania inwestorów. Jedynym wytłumaczeniem może być realizacja zysków po kilkudniowych wzrostach, przy jednoczesnej korekcie na parkietach zachodnich. O 14:30 opublikowane zostały dane o liczbie zasiłków dla bezrobotnych – odczyt był lepszy od oczekiwań, ale nie został dobrze odebrany przez giełdy. Brak mobilizacji ze strony kupujących skutkował zejściem FW20M13 do 2 339 pkt (-0,64%) na zamknięciu. Obrót wyniósł 26,4 tys., a LOP wzrósł do 104,6 tys. Piątkowa sesja, przy braku ważnych informacji, może pokazać czy to już szczyt możliwości kupujących i wrócimy do dominującego trendu, czy też czwartek był przystankiem w drodze do kwietniowych maksimów.
Sytuacja techniczna
Bliskość ważnych oporów (luka bessy i kwietniowe maksimum) na wykresie kontynuacyjnym kontraktów rozbudziła drzemiące ostatnio niedźwiedzie. To pierwszy od tygodnia niepokojący dla kupujących sygnał, który sugeruje, że strona podażowa łatwo nie sprzeda skóry. Na razie sytuacja popytu nie uległa jednak znacznemu pogorszeniu. Czwartkowa korekta zatrzymała się na pierwszych wsparciach w rejonie niewielkiej, środowej luki hossy, a w odwodzie jest jeszcze zdecydowanie szersza luka z początku maja (2 288 – 2 310 pkt). Kupującym sprzyja jeszcze ADX, który jest w trendzie spadkowym, przy zniżkującej linii –DI. Oczywiście z interpretacją tego indykatora należy być ostrożnym – analogiczna sytuacja miała miejsce w marcu, a trend spadkowy kursu kontraktów po korekcie powrócił do spadków. Ponadto niedźwiedzie sygnały daje RSI, który zawrócił w okolicy oporu w rejonie 60,7 pkt.
BM BPH
Może to Ci się spodoba
BPH: raport futures
Sesja W przeważającej części środowej sesji poczynania inwestorów były zdeterminowane przez nie najlepsze nastroje panujące na największych parkietach europejskich. FW20M13 otworzyły notowania na poziomie 2460 pkt, tj. 0,12% poniżej odniesienia.
BPH: raport rynek akcji
Sesja W związku z brakiem wyraźnych ruchów na giełdach światowych, które mogły by zdecydować o kierunku zmian cen nad Wisłą, wydarzeniami które w czwartek elektryzowały inwestorów to kolejna publikacja sprawozdań
BPH: raport rynek akcji
Sytuacja rynkowa Czwartkowe notowania na warszawskim parkiecie rozpoczęły się od dwupunktowej przeceny (2 476pkt). Pierwsze minuty przyniosły lekkie odreagowanie i indeks największych spółek ustanowił maksimum sesyjne na poziomie 2 484
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!