BPH: raport futures
Sesja
Poniedziałkowe wzrosty w USA pokrzyżowały szyki stronie podażowej z GPW. W ślad z zwyżkami za oceanem nastąpiła poprawa nastrojów w Europie, która nie pozwoliła na kontynuację korekty spadkowej i podczas wtorkowych notowań kupujący osiągnęli nieznaczną przewagę. FW20M13 otworzyły dzień kursem 2 449 pkt, tj. 0,37% nad odniesieniem. Kolejne godziny były dość nudne, a zakres wahań nie odbiegał zanadto od wyznaczonych rano poziomów. Inwestorzy wstrzymywali się od decyzji w oczekiwaniu na istotne wiadomości z kraju i zagranicy, które są zaplanowane na drugą połowę tygodnia (ISM usług, raport z rynku pracy w USA). Chwilowe poruszenie pod koniec notowań wywołało jeszcze plusowe otwarcie w USA – w tym czasie FW20M13 wyznaczyły dzienne maksimum 2 462 pkt. Ruch został jednak szybko skontrowany wobec szybkiego cofnięcia za oceanem i kontrakty na WIG20 kończyły dzień na poziomie 2 451 pkt (+0,45%). Wolumen wyniósł 24,3 tys., a LOP 108,4 tys. W środę strona popytowa może mieć utrudnione zadanie w utrzymaniu zdobytych poziomów z początkiem sesji, w późniejszych godzinach wiele będzie zależało od danych (raport ADP, zamówienia na dobra w USA, ISM usług).
Sytuacja techniczna
We wtorek strona popytowa okazała się niezdolna do szybkiego odrobienia strat z poniedziałku. W trakcie dnia kupujący tylko chwilowo wykazywali większą aktywność, ale to było niewystarczające do przejęcia inicjatywy. Tym samym presja sprzedających na przełamanie wsparcia w rejonie luki hossy (2 437 – 2 450 pkt) z końca maja powinna się zwiększyć i strona popytowa może przesunąć strefę obrony w okolice połowy białego marubozu (2 411 pkt) z końca maja oraz wsparć wyznaczonych przez kwietniowe szczyty (2 392 pkt). Indykatory nie zmieniają swoich wskazań i zarówno ADX jak i RSI wciąż wskazują przewagę strony popytowej w średnim terminie, co nie wyklucza jednak pogłębienia obecnie trwającej korekty spadkowej.
BM BPH
Może to Ci się spodoba
Długotrwałe wzrosty na warszawskiej giełdzie powinny potrwać jeszcze co najmniej rok
Po trudnym 2015 roku i stabilizacji w kolejnym indeksy na warszawskiej giełdzie ruszyły w górę. Od połowy 2016 roku indeks szerokiego rynku WIG zyskał ponad 30 proc., a mWIG40 ponad 40 proc. Zdaniem
BPH: raport futures
Sesja Po trzech dniach przewagi strony popytowej do głosu doszła podaż. Czwartkowa sesja rozpoczęła się podobnie jak w środę – najpierw nieznaczne wzrosty, potem test poziomu odniesienia. Tym razem jednak
BPH: raport rynek akcji
Sesja Choć na otwarciu piątkowych notowań WIG wzrósł o 0,38%, a WIG20 poszedł w górę o 0,33% do 2376,84 pkt to już po godzinie handlu indeksy zanurkowały poniżej czwartkowego zamknięcia.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!