Branża deweloperska a globalny kryzys
Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania były uznawane przez kilkanaście lat za państwa, w których najwięcej można było zarobić na nieruchomościach. Nawet pomimo rosnącej nieustannie inflacji. Dlaczego kryzys nie przeszkodził branży deweloperskiej?
Uważa się, że inwestowanie w nieruchomości jest równie opłacane, jak inwestowanie w złoto. Polska zrozumiała to już jakiś czas temu, dlatego Polacy nie boją się kupować mieszkań i pomieszczeń biurowych jako zabezpieczenie na przyszłość. W drugiej kolejności mówi się o lokatach w banku.
Inwestycja w nieruchomości jest bezpieczniejsze niż oszczędzanie pieniędzy, ponieważ pieniądze zawsze mogą ulec dewaloryzacji, natomiast nieruchomości są czymś pewnym i niezmiennym.
Z badań ekspertów wynika, że Wielka Brytania jest najlepszym miejscem dla branży deweloperskiej. Tam można zarobić najwięcej w bardzo krótkim czasie. Równie dobrze radzi sobie Austria, która jak na warunki europejskiego kryzysu, jest w dość dobrej kondycji. Natomiast nie jest najlepiej za oceanem. Tam ciągle panuje przekonanie, że lepiej odkładać fundusz w banku.
Często wielu inwestorów decyduje się zakup nieruchomości na kredyt, choć nie bardzo mogą pozwolić sobie na spłatę rat. Dobrym rozwiązaniem jest wynajmowanie nieruchomości od pierwszych miesięcy po zakupie, aby móc systematycznie przekazywać należności do banku.
Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Jak skutecznie inwestować?
Inwestowanie to sztuka trudna i wymagająca. Należy włożyć wiele uwagi i poświęcenia, aby móc oczekiwać na zyski. Co zatem robić, aby osiągać sukcesy? Przede wszystkim każdemu inwestorowi potrzeba systematyczności i
Obligacje jako sposób na trudną sytuację na świecie
Niezmiennie trudna sytuacja na rynkach światowych powoduje, że inwestorzy coraz ostrożniej podchodzą do swoich działań. Jednak coraz częściej skłaniają się ku obligacjom, które budzą wiele zainteresowania. Dlaczego tak jest i
Jak europejski kryzys zadłużeniowy odbił się na funduszach inwestycyjnych?
W ostatnim czasie nastąpił znaczny wzrost zadłużenia cen papierów europejskich. Coraz częściej powątpiewa się w sens istnienia strefy euro, a nawet Unii Europejskiej. W drugim półroczu 2012 roku, tematem numer
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!