Czekamy na piątkowe wystąpienie Yellen – Raport dzienny FX
Zapiski z wczorajszego posiedzenia FED jednak nieco zaskoczyły inwestorów. Odebrano je jako zapowiedź zmiany retoryki na wrześniowym posiedzeniu – uwagę zwraca fakt, że dyskusja inaczej niż oficjalny komunikat, który ukazał się w końcu lipca, pokazuje, że coraz większa część członków zauważa, że niskie stopy procentowe nie korespondują z tym, co pokazują dane z gospodarki. To sygnał, że do zacieśnienia polityki może dojść wcześniej, niż w połowie 2015 r. Zwraca się uwagę też na pozytywne zaskoczenie płynące z rynku pracy, chociaż zaznacza, że trend wymaga potwierdzenia w kolejnych danych. Reasumując – wczorajszy przekaz jest lekko pozytywny dla dolara (choć po jego ostatnich wzrostach wiele zostało już zdyskontowane) i teraz akcenty będą położone na dane makro (dzisiaj poznamy odczyty cotygodniowego bezrobocia, indeksu PMI dla przemysłu, dynamiki sprzedaży domów na rynku wtórnym oraz wartość indeksu Philly FED).
•EUR/USD minimalnie odbija po mniejszym od oczekiwanego spadku indeksu PMI dla Niemiec
Koszyk BOSSA USD naruszył wczoraj opór na 69,51 pkt. i dotarł do 69,66 pkt. Później doszło jednak do przesilenia, chociaż nadal utrzymujemy się powyżej poziomu 69,51 pkt. To sygnał, że nastroje dalej są pro-dolarowe i teraz kluczem będą dzisiejsze odczyty makro, ale ważniejsze dopiero jutrzejsze wystąpienie szefowej FED.
Wykres tygodniowy BOSSA USD
EUR/USD minimalnie odbija po mniejszym od oczekiwanego spadku indeksu PMI dla Niemiec
Wstępne odczyty PMI dla niemieckiego przemysłu za sierpień, pokazały mniejszy od szacowanego spadek. To 52 pkt. wobec możliwych 51,8 pkt. Podobnie było w usługach – zniżka do 56,4 pkt. wobec oczekiwanych 55,5 pkt. Niemniej już spadek zbiorczego indeksu dla całej strefy euro był zgodny z szacunkami – odpowiednio 50,8 pkt. dla przemysłu i 53,5 pkt. dla usług. Tym samym sytuacja w strefie euro się pogarsza i być może za chwilę rynek zacznie spekulować nt. możliwych działań Europejskiego Banku Centralnego we wrześniu.Nastroje może podgrzać piątkowe, wieczorne wystąpienie Mario Draghiego w Jackson Hole.
Z technicznego punktu widzenia pozostawanie kursu EUR/USD poniżej złamanego wczoraj rano poziomu 1,3294 (dołek z listopada ub.r.) jest negatywne w szerszym terminie. Wsparcie w postaci 38,2 proc. zniesienia Fibo w rejonie 1,3260 wydaje się być zbyt słabe (notowania były w stanie zejść do 1,3241).
Tym samym rośnie prawdopodobieństwo zejścia w okolice 1,3145-60 w najbliższych dniach. Niemniej próba wyjścia ponad 1,3294 będzie odebrana jako sygnał, że korekta ostatnich silnych zniżek rozpoczęła się wcześniej.
Wykres tygodniowy EUR/USD
Opracował: Marek Rogalski – Główny analityk walutowy DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Krajobraz po szkockim referendum – Raport dzienny FX
Wyniki, jakie poznaliśmy dzisiaj rano nie były…. dużym zaskoczeniem dla rynku. W ostatnich dniach sondaże pokazywały nieznaczną przewagę zwolenników utrzymania Szkocji w Zjednoczonym Królestwie. Niemniej reakcją rynku na spływające dzisiaj
Seria wystąpień w centrum uwagi
Spadki EUR/USD wyhamowały przy 1,3750. Mocne odbicie indeksów giełdowych idzie w parze ze stabilizacją walut regionu: EUR/PLN jest przy 4,20, USD/PLN w okolicach 3,05. Bardziej jastrzębie od oczekiwań stanowisko FOMC
Analiza Forex: Złoto
Początek tygodnia rozpoczynamy spadkami na rynku euro. Na wartości traciły też rynki metali, ze srebrem na czele. Na wszystkim korzystał oczywiście dolar. Indeksy giełdowe przerwały swój pochód na północ. Amerykańskie
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!