Czy cena srebra pójdzie w górę?

Czy cena srebra pójdzie w górę?

Aktualna cena srebra rośnie, choć wartość tego surowca bywa dużo bardziej wahliwa niż w przypadku złota. Jak więc inwestować w srebro, aby osiągnąć jak największy zysk? Nie jest to trudne, wystarczy odrobina chęci, odpowiedni kapitał oraz podstawowa wiedza o aktualnej sytuacji makroekonomicznej na świecie.

W czasach niestabilnych rynków finansowych, powracających kryzysów i rosnącej inflacji, inwestorzy coraz częściej zwracają się w kierunku alternatywnych form lokowania środków. Najpopularniejszą metodą bezpiecznej i rentownej inwestycji jest zakup złota, jego wartość jest bowiem odporna na ekonomiczne kryzysy i rynkowe zawirowania. Inną formą lokowania pieniędzy jest inwestycja w srebro – instrument finansowy silniej powiązany z koniunkturą gospodarczą. Warto rozważyć właśnie tę formę oszczędzania, szczególnie, gdy nastawieni jesteśmy na dużo szybszy zysk, a bardziej dynamiczne wahania cenowe nie są nam straszne.

Czy inwestycja w srebro jest bezpieczna?

Największą zaletą oszczędzania w srebrze jest niewielkie ryzyko. Metal ten bowiem zawsze będzie coś wart – cena srebra nigdy nie spadnie do zera, co możliwe jest na przykład w przypadku papierów wartościowych. Mówiąc krótko, gdyby zdarzył się nieprzewidziany kryzys finansowy, w wyniku którego rynki światowe przeżyłyby wstrząs, to oszczędności włożone w metale szlachetne nie ucierpią tak, jak te włożone w papiery wartościowe czy walutę. Warto też pamiętać, że srebro używane jest powszechnie w przemyśle i duża jego część zużywana jest bezpowrotnie. Ponad połowa fizycznego zapotrzebowania na srebro wykorzystywana jest do użytku przemysłowego, głównie elektronicznego i samochodowego. Zwiększa to popyt, w wyniku czego rośnie również cena srebra. I choć w odróżnieniu od złota, cena tego surowca jest jednak dużo bardziej podatna na zmiany rynkowe, to perspektywy w skali długoterminowej są zdecydowanie pozytywne – analitycy przewidują ogólny wzrost ceny srebra. Inwestycja tego rodzaju jest również dobrym zabezpieczeniem przed inflacją – wartość pieniądza z czasem spada, więc zabezpieczenie oszczędności w metalach szlachetnych jest dobrą formą ochrony choćby części własnego majątku. Ale… od czego tak naprawdę zależy wartość srebra?

Kto ustala cenę srebra?

Do niedawna kurs srebra (London Silver Fixing) ustalały najważniejsze instytucje finansowe związane z rynkiem kruszców podczas konferencji telefonicznej organizowanej codziennie w ramach London Bullion Market Association. Dziś decyduje się o tym w ramach systemu LBMA Silver Price, który zarządzany jest przez CME Group oraz Thomson Reuters. Wycena wartości tego surowca uzależniona jest od aktualnych notowań oraz gospodarczej koniunktury. Jeśli chcemy zarobić, warto przed podjęciem decyzji o lokowaniu kapitału w srebro sprawdzić, czy dana transakcja w określonym czasie może nieść ze sobą szansę na zysk. W tym celu należy po prostu zorientować się w aktualnej sytuacji rynkowej oraz dostosować wartość lokowanego kapitału do oczekiwanych efektów inwestycji. O inwestowaniu w srebro można więcej dowiedzieć się na przykład na stronie Mennicy Polskiej – http://inwestycje.mennica.com.pl/ – gdzie jest także możliwość dokonania bezpośredniego zakupu srebrnych sztabek oraz monet bulionowych.

Dywersyfikacja metod oszczędzania

Inwestycje w srebro to na pewno dobry sposób na zysk w sytuacji, kiedy nie chcemy ryzykować gry na giełdzie. I choć cena srebra jest mniej stabilna niż cena złota, to jest to również dobra metoda zabezpieczania oszczędności. Rosnący popyt, spadająca podaż, a także ogólne przewidywania specjalistów sugerują, że cena srebra będzie w perspektywie długoterminowej rosnąć, a w przypadku kryzysu nie stracimy tyle, ile byśmy stracili inwestując na przykład na giełdzie. Ceny srebra są też dzisiaj bardzo korzystne i specjaliści nie przewidują, aby kiedykolwiek w przyszłości spadły poniżej aktualnego poziomu. I nawet, jeśli inwestujemy już w inny sposób, to warto rozważyć dywersyfikację metod oszczędzania i zarabiania pieniędzy, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa – metale szlachetne sprawdzają się świetnie jako opcja dodatkowa, która uratować nas może w awaryjnej sytuacji kryzysowej.

Previous Pułapki Kredytu konsolidacyjnego
Next Jak obniżyć ratę kredytu walutowego?

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Spekulacje na temat działań OPEC – raport surowcowy

Pod koniec poprzedniego tygodnia na rynkach towarowych było widać sporo koloru zielonego. Podrożała m.in. ropa naftowa, która pociągnęła w górę wartość indeksu CRB. W piątek notowania tego indeksu wzrosły o

Analizy surowców 0 Comments

Raport surowcowy – Geopolityka nie zakłóca podaży

W centrum uwagi: • Rynek ropy z nadwyżką podaży • Zbiory ziaren rekordowe, co z cenami? W ostatnich dniach uwaga inwestorów była skupiona na potencjalnie niekorzystnych efektach związanych ze wzrostem

Analizy surowców 0 Comments

Bez większych zmian na rynku surowców

Wykres dzienny złota przybiera formę krótkoterminowej konsolidacji. Od dziewięciu sesji cena porusza się przede wszystkim w wąskim zakresie 1460-1480$. Obszar ten jest powyżej linii kinjun sen, co może sugerować kontynuację

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź