Czy rubel złapał dołek?
Wprawdzie 12 września, jak oczekiwała część uczestników rynku nie doszło do podwyżki stóp procentowych o 50 p.b. przez rosyjski bank centralny, to nie oznacza to bynajmniej, że taki ruch nie jest możliwy na kolejnych posiedzeniach zaplanowanych 31 października lub 11 grudnia. Jednak nie tylko to może być motorem do umocnienia się rubla. Wysokie stopy procentowe (8 proc.) w połączeniu z sygnałami chwilowego ocieplenia politycznych relacji z Rosją (zaproszenie Putina na listopadowy szczyt G-20), a także możliwej czasowej normalizacji sytuacji na Ukrainie, mogą dawać pretekst do krótkoterminowego rozegrania na rosyjskich aktywach. Zwłaszcza, że lepsze dane z Chin (PMI dla przemysłu wzrósł we wrześniu do 50,5 pkt.) zdjęły pewien nawis ryzyka z rynków wschodzących, a dolar zaczyna wchodzić w korektę ponad 2 miesięcznych wzrostów.
Analiza techniczna podpowiada, że potencjalny ruch na USD/RUB i EUR/RUB trwający nawet do kilku tygodni mógłby sprowadzić USD/RUB w okolice 37,00, a EUR/RUB 48,20. Jak na razie rubel ma dołek za sobą – to poziomy z 16 września.
Wykres dzienny USD/RUB
Wykres dzienny EUR/RUB
Marek Rogalski
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
USD/PLN: z technicznego punktu widzenia
Parę USDPLN trudno w tej chwili analizować pod kątem średnio i długoterminowym. Po przebiciu średnioterminowej linii trendu spadkowego na początku stycznia, para walutowa porusza się po krótkoterminowej linii trendu wzrostowego.
Poranny komentarz walutowy – spokojny początek tygodnia
W piątek nie mieliśmy znaczących ruchów na rynku walutowym, a wynikało to ze Święta Niepodległości, które było obchodzone w Stanach Zjednoczonych. Większość notowań pozostawała stabilna i z dużym prawdopodobieństwem możemy
Raport poranny Forex
Kurs EUR/USD znajduje się obecnie na 1,3340, czyli ok. 20 pipsów niżej od wsparcia utworzonego przez minima z zeszłego piątku i początku obecnego tygodnia oraz z 50 proc. zniesienia Fibonacciego
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!