Czym jest kaucja?
Z każdym rokiem lokali do wynajęcia jest coraz więcej na polskim rynku. Największym zainteresowaniem w tym sektorze charakteryzują się studenci w okolicach września.
Według badań znalezienie mieszkania zajmuje młodzieży średnio tydzień. W 2013 roku nastąpił spadek opłat wynajmowanych lokali, ale jest on mały, ponieważ znajduje się w granicach 1%. Tańsze mieszkania gwarantują oferty w Krakowie, Warszawie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.
Wspominani studenci wybierają niejednokrotnie mieszkania na wynajem, gdy nie ma już kwater w pobliskich akademikach. Nie stać ich w obecnej sytuacji na zakup własnego lokalu. Dla przykładu młoda osoba posiadająca około 500 zł na cele mieszkalne może wynająć pokój w stolicy, dzielić mieszkanie jednopokojowe z inną osobą bądź uzyskać miejsce w akademiku.
Za kawalerkę trzeba średnio zapłacić 1000 złotych, za lokal dwupokojowy natomiast około 2 tysiące złotych. Ponadto pamiętajmy, iż czynsz to nie wszystko.
Powszechnie do opłat powinniśmy doliczyć wszelkie koszty eksploatacyjne, czyli pobór wody, prądu i gazu. Dodatkowym wydatkiem przy podpisywaniu umowy jest obowiązek przekazania kaucji, jako formy asekuracji. Środki te będą nam oddane po rozwiązaniu porozumienia, gdy mieszkanie nie będzie szczególnie uszkodzone.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Rośnie popularność nieruchomości komercyjnych szytych na miarę
Wymagania inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych, przemysłowych i magazynowych są coraz większe. Chociaż coraz więcej jest inwestycji o charakterze spekulacyjnym, czyli budowanym bez podpisanych umów z najemcami, to rośnie też zapotrzebowanie na obiekty
Nieruchomość inwestycja wymagająca zabezpieczenia
Zakup nieruchomości to często największa inwestycja w życiu. Co więcej, nie jest to zwykła lokata kapitału, a przede wszystkim tworzenie własnego miejsca na świecie, domu dla siebie i rodziny. Dlatego
Wkład własny – zniweczy marzenia o własnym M?
Rok 2015 zapowiada się ciężko – przynajmniej dla tych, którzy marzą o zakupie mieszkania. Wszystko przez obowiązkowy wkład własny przy zaciąganiu kredytu: od stycznia będzie wynosić on minimum 10% wartości
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!