Dane w USA
Sprężyna oczekiwań przed dzisiejszym raportem z rynku pracy nie była mocno naciągnięta. Stabilizacja bezrobocia na 6,1 procent i wzrost etatów poza rolnictwem o ponad 200 tys. byłby uznany ledwie za powrót do trendu po sierpniowym zaskoczeniu. Dane pokazują jednak spadek bezrobocia do 5,9 procent i wzrost etatów o blisko 250 tys. Równie ważna jest rewizja słabych danych z poprzedniego miesiącach o liczbie etatów, które podniesiono do 180 tys. Niepokoi spadek stopy partycypacji na rynku pracy, ale – w skrócie rzecz – ujmując dane są bardzo dobre i w naturalny sposób przywracają dyskusję o szybszej zmianie w polityce monetarnej Fed. Efekty widać w umocnieniu dolara. Rynki akcji zdają się zawieszone pomiędzy obawą przed podwyżką ceny kredytu a nadziejami na siłę gospodarki. Naprawdę jednak raport jest dobry dla rynków akcji i sprzyja przesunięciu uwagi z polityki Fed na kondycję gospodarki.
Adam Stańczak
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Spokojny handel po rekordach
W USA poniedziałek był dniem bez raportów makro i wyników istotnych dla rynku spółek. Zanosiło się więc na uspokojenie po zeszłotygodniowym biciu rekordów. W zasadzie komentarz mógłby brzmieć po prostu:
Gdzie jest efekt shutdown
Inwestorzy próbują zajmować pozycje pod czwartkowe i piątkowe wydarzenia, jednak wczoraj poznaliśmy bardzo ciekawe dane z dwóch kluczowych gospodarek. Zarówno odczyty z USA, jak i Wielkiej Brytanii, okazały się znakomite.
Schauble krytykuje Draghiego
Wczorajsza sesja na rynku walut, szczególnie tych powiązanych z euro, dobitnie pokazała, że inwestorzy czują się zaniepokojeni napiętą atmosferą panującą wśród europejskich policymaker’ów . Spór pomiędzy Prezesem ECB a niemieckim
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!