Dolar cały czas na fali – Raport dzienny FX
Piątkowa decyzja Banku Japonii dała mocny impuls dla pary USD/JPY, a w połączeniu z wcześniejszymi sygnałami z FED, inwestorzy dostali dobry pretekst do zakupów dolara. Dodatkowo przełamanie ważnych poziomów doprowadziło do przyspieszenia w/w ruchu. Niemniej ostatnie godziny przynoszą nieznaczną jego nieznaczną korektę.
Na wykresie koszyka BOSSA USD widać, że pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do przełamania ważnego poziomu oporu, który teraz stał się wsparciem. To opór z pierwszych dni października na 73,43 pkt. Dłuższe ujęcie pokazuje, że dolar powinien teraz maszerować w stronę szczytu z czerwca 2013 r. na 74,73 pkt. Niezależnie od tego jakie dane napłyną w tym tygodniu z USA, inwestorzy i tak będą postrzegać politykę FED jako bardziej „jastrzębią” na tle tego, co sygnalizują i robią pozostałe banki centralne.
Wykres tygodniowy BOSSA USD
Nieoczekiwanie dobre dane napłynęły dzisiaj rano z Wielkiej Brytanii. Wskaźnik PMI dla przemysłu odbił w październiku do 53,2 pkt. z 51,6 pkt., co może w pewnym sensie tłumaczyć siłę funta w ostatnim czasie. Rynki finansowe zakładają, że na tle tego, co dzieje się w Europie, komunikację ze strony Banku Anglii i tak będzie można uznać za relatywnie „jastrzębią” mimo faktu, że do podwyżki stóp procentowych nie dojdzie prędko.
Na wykresie GBP/USD widać, że wsparcie na 1,5950 zostało wybronione, chociaż dzisiaj rano było nieznacznie naruszone. To sprawia, że potwierdzeniem pozytywnego sygnału byłoby dopiero przebicie oporu na 1,6050. W przeciwnym razie „globalna siła” trendu dolara, sprawi, że za kilka dni będziemy ponownie sprawdzać siłę wsparcia na 1,5950.
Wykres dzienny GBP/USD
Wydarzeniem tego tygodnia dla euro będzie posiedzenie ECB w czwartek. Oczywiście kluczowa będzie nie sama decyzja (bo rynek nie spodziewa się niczego nowego), a konferencja prasowa Mario Draghiego, która rozpocznie się o godz. 14:30. Po tym jak w połowie października pojawiły się plotki, jakoby na grudniowym posiedzeniu ECB miał być rozważany pomysł wdrożenia zakupów obligacji korporacyjnych, rynek mógłby oczekiwać nawiązania do tego przez szefa ECB już teraz. To może być jednak trudne, biorąc pod uwagę, że ostatnie dane ze strefy euro nie były aż tak złe.
Analiza techniczna pokazuje, że po wyłamaniu przez 1,25 w godzinach nocnych i ustanowieniu minimum na 1,2438, teraz rynek powrócił w okolice 1,25. Teoretycznie nie można wykluczyć próby testowania okolic 1,2570 (minimum z września b.r.). Niemniej dominującym trendem jest wciąż spadkowy.
Wykres dzienny EUR/USD
Opracował: Marek Rogalski – Główny analityk walutowy DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
USD/CHF: próba odbicia
Na interwale dziennym pary USD/CHF widoczna jest próba odbicia od wyrysowanej linii trendu spadkowego. Obecnie kurs testuje opór utworzony przy poziomie 0,8980. Udane wyjście powyżej tego ograniczenia mogłoby skutkować dalszych
Dolar cały czas silny
Opublikowane o godz. 14:30 dane z USA nie były złe dla dolara. Wprawdzie dynamika zamówień na dobra trwałego użytku spadla w sierpniu o 18,2 proc. m/m, ale było to oczekiwane
Historyczne minima na rublu
Dzisiejsze otwarcie na rublu przyniosło wzrost pary USD/RUB powyżej zakresu 36,6555 RUB, czyli historycznych maksimów na tej parze. Rubel jest najsłabszy w historii wobec dolara z uwagi na wydarzenia wczorajszej
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!