Dom Development sprzedał o 16% więcej mieszkań niż w I kwartale 2014 roku
Dom Development S.A. opublikował wstępną informację o wynikach sprzedażowych w II kwartale 2014 roku. Spółka sprzedała w tym okresie 463 mieszkania netto, czyli więcej o 16% niż w I kwartale 2014 roku (sprzedaż na poziomie 400 mieszkań) oraz o 20% więcej niż w II kwartale 2013 r. (386 mieszkań sprzedanych). Największą sprzedaż w II kwartale 2014 r. Spółka odnotowała na projektach: Saska, Derby, Żoliborz Artystyczny oraz Wilno.
Narastająco od początku roku Dom Development sprzedał 863 mieszkania netto, w porównaniu do 725 mieszkań w tym samym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 19%.
W II kwartale 2014 roku Spółka przekazała klientom 450 mieszkań, co łącznie z 516 przekazaniami w I kwartale tego roku oznacza 966 mieszkań przekazanych w I półroczu 2014 roku (wzrost o 19% r/r). Na wynik finansowy wypracowany w I kwartale 2014 r. wpływają głównie przekazania na projektach: Wilno (111 mieszkań), Adria (104), Willa na Harfowej (67), Derby (39), Klasyków (38).
II kwartał 2014 roku był kolejnym udanym kwartałem na rynku pierwotnym mieszkań. Sprzyjające warunki przełożyły się w Dom Development na satysfakcjonujące marże sprzedanych mieszkań, przy jednoczesnym wzroście wolumenu sprzedaży. Pozytywne impulsy makroekonomiczne oraz utrzymujący się od początku 2013 roku trend wzrostowy koniunktury konsumenckiej, stanowią mocne fundamenty dla długookresowego zrównoważonego wzrostu sektora deweloperskiego. Zgodnie z naszymi przewidywaniami, wzrost limitów cenowych kwalifikujących mieszkania do programu Mieszkanie dla Młodych pozytywnie wpłynął na popyt rynkowy. Wciąż jednak, zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu, limity te są znacznie niższe od średnich cen rynkowych, co istotnie ogranicza naszą ofertę w tym programie (obecnie około 6%). W minionym kwartale zaobserwowaliśmy stopniowe podnoszenie marż przez banki, które przełożyło się na wzrost kosztów kredytów hipotecznych. Mimo tego, udział zakupów ze wsparciem kredytowym w Dom Development nie uległ zmianie i wyniósł około 70%. Jest to najprawdopodobniej efektem utrzymujących się niskich stóp procentowych NBP- powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.
Trwające nagromadzenie sprzyjających okoliczności przełożyło się na wzrost popytu. Obecna sprzedaż osiąga poziom szczytu hossy z 2007 roku. Podaż i popyt na rynku warszawskim znalazły się w równowadze, zarówno pod względem skali, jak i struktury mieszkań. Mamy do czynienia z silnym rynkiem, na którym kluczowa będzie zdolność deweloperów do pozyskiwania nowych gruntów oraz sprawnego uruchamiania projektów. W naszej ocenie te pozytywne uwarunkowania działalności deweloperskiej mogą przełożyć się na stabilny rozwój rynku mieszkaniowego w dłuższym okresie- dodał Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.
Materiał prasowy
Może to Ci się spodoba
Na jakich zasadach pracuje deweloper?
W dzisiejszych czasach sprzedawanie nieruchomości jest bardzo trudne. Ciągłe problemy finansowe Polaków spowodowały mniejsze zainteresowanie rynkiem deweloperskim. Notuje się jednak lepsze okresy sprzedaży, które dają nadzieję na poprawę ogólnej sytuacji.
Mądry Polak przed szkodą, czyli warto ubezpieczyć mieszkanie zawczasu
Mieszkanie jest miejscem, w którym chcemy czuć się bezpiecznie. Jedni otrzymują je w spadku, inni natomiast pracują na nie długie lata. I chociaż coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak
Rewolucja na święta – pośrednicy nieruchomości a nowa ustawa konsumencka
25 grudnia wejdzie w życie Ustawa o Prawach Konsumenta. Zmodyfikuje ona sposób pracy pośredników w obrocie nieruchomościami, który będą musieli zmierzyć się z szeregiem nowych obowiązków i zmian. Kluczowe zagadnienia
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!