Elektroniczne teczki kadrowe
Elektroniczne teczki kadrowe pozwalają na kontrolę informacji, które do tej pory miały formę papierową. E-dokumenty to sposób na usprawnienie pracy działów HR i stworzenie porządku. Jakie są korzyści z cyfryzacji dokumentacji kadrowej?
- Czy elektroniczne teczki kadrowe są tego warte?
Elektroniczne akta osobowe pozwalają mieć kontrolę nad informacjami, które do tej pory miały formę papierową. E-dokumenty porządkują dane kadrowe i płacowe. Ułatwiają też korzystanie z nich, ale przede wszystkim usprawniają pracę pracowników działów kadr. Dlaczego warto przejść na elektroniczne akta osobowe Jakie są korzyści z digitalizacji? Wyjaśniamy.
Sprawdź: Dlaczego Twoja firma nie może pozyskać nowych klientów? – dowiedz się na https://fakturymanager.pl/a/hjyr,dlaczego-twoja-firma-nie-moze-pozyskac-nowych-klientow
- Elektroniczne teczki kadrowe – korzyści:
- Obniżenie kosztów prowadzenia dokumentacji pracowniczej
Koszt elektronicznych teczek osobowych jest niższy niż tradycyjnych papierowych form dokumentacji pracowniczej. Digitalizacja akt to opłacalny sposób na wyeliminowanie konieczności prowadzenia archiwów zakładowych i rezygnacji z zewnętrznych firm przechowujących dokumenty. Oznacza to również niższe koszty drukarek, tonerów i papieru.
- Oszczędność czasu
Elektroniczne akta osobowe mogą być wykorzystywane do eliminacji powtarzalnych, żmudnych i czasochłonnych czynności związanych z ręcznym wprowadzaniem danych. Łatwo jest raz wprowadzić dane do systemów kadrowo-płacowych, a następnie wykorzystać je do realizacji dalszych procesów zatrudnienia.
Ponadto, pracownicy działu kadr i płac nie muszą szukać jednego dokumentu w archiwum. Zamiast tego mogą przeszukiwać setki dokumentów. System kadrowy ułatwia wyszukiwanie plików w ciągu kilku sekund, co znacznie skraca czas potrzebny na przetworzenie lub przyjęcie dokumentów kadrowo-płacowych.
- Stały dostęp do danych
Pracownicy mają dostęp do wszystkich zasobów firmy przez cały czas. Mają dostęp do zasobów firmy z każdego urządzenia, które ma dostęp do Internetu. Mogą pracować zarówno zdalnie, jak i w biurze. Elektroniczne akta osobowe ułatwiają udostępnianie i skanowanie dokumentów papierowych. Jest to szczególnie ważne, gdy praca zdalna staje się coraz bardziej popularna.
Elektroniczny obieg dokumentów pozwala na tworzenie najlepszych dokumentów pracowniczych, znacznie poprawiając funkcjonalność zarówno działu kadr, jak i płac.
- Wszystkie dokumenty w jednym miejscu
Wszystkie zasoby znajdują się w jednym miejscu, dzięki czemu wykonując swoją pracę, wiemy, że zawsze będziemy mieli odpowiednie dokumenty. Dzieje się to bez żadnych trudności. Elektroniczne akta osobowe można porównać do akt papierowych. Można je podzielić na części A,B,C,D. Dzięki temu można zachować porządek i ład w dokumentacji pracowniczej.
- Bezpieczne przechowywanie danych zgodnie z przepisami
Elektroniczne teczki kadrowe charakteryzują się większym bezpieczeństwem niż dokumentacja papierowa. Tradycyjne formularze są bardziej podatne na utratę i zniszczenie. Są też łatwiej dostępne dla osób niepowołanych.
Pracodawcy są odpowiedzialni za ochronę danych swoich pracowników. Digitalizacja działów kadr i płac jest najlepszym sposobem na zapewnienie zgodności z przepisami. Elektroniczne pliki personalne oprogramowania kadrowo-płacowego są często jego częścią. Pliki te mogą być chronione za pomocą zabezpieczeń technologicznych, które zapewniają poufność i bezpieczeństwo.
Serwerownie posiadają zabezpieczenia, które chronią przed utratą lub niewłaściwym wykorzystaniem zasobów firmy, w tym dokumentacji pracowniczej. Po spełnieniu określonych wymagań, centrum danych wydaje certyfikaty potwierdzające standardy bezpieczeństwa w tym zakresie.
- Automatyzacja procesów kadrowo-płacowych
Dzięki automatyzacji procesów kadrowych zmniejsza się liczba zadań, które wymagają interwencji pracownika. Na ten aspekt należy spojrzeć z wielu perspektyw. Rozwiązanie to pozwala na oszczędność czasu i skutecznie eliminuje możliwość popełnienia błędu. System HR obsługuje wszystkie zadania dla pracowników działów kadr. Przykład? Zautomatyzowane wypełnianie dokumentów z informacjami o pracownikach czy import danych. Firma może zaimportować dane z poprzedniego oprogramowania, aby kontynuować historię zatrudnienia swoich pracowników w przypadku zmiany systemu kadrowo-płacowego.
W przypadku firm zatrudniających kilkunastu pracowników może wydawać się to niewielkie, ale dla firm zatrudniających kilka tysięcy pracowników jest to duże usprawnienie.
Może to Ci się spodoba
Stabilizacja cen ropy naftowej WTI – raport surowcowy
Po spadkowym rozpoczęciu tygodnia na rynkach towarowych, środowa sesja przyniosła w końcu przewagę koloru zielonego. Notowania indeksu CRB wczoraj wzrosły o niemal pół procenta, odbijając w górę do poziomu 239,89
Liczba wypadków przy pracy rośnie, coraz mniej jest jednak zdarzeń śmiertelnych
Tylko w pierwszym półroczu w wypadkach przy pracy ucierpiało ponad 39 tys. osób. To o blisko 6 proc. więcej niż przed rokiem. Na szczęście spada liczba najpoważniejszych zdarzeń. Podejście do zagrożeń w sposób systematyczny
Cyfryzacja kluczowa dla poprawy konkurencyjności polskiej gospodarki. Biznes może na tym skorzystać, ale potrzebne są dobra infrastruktura i regulacje
Polski biznes w większym stopniu mógłby wykorzystywać potencjał internetu i narzędzi cyfrowych do rozwoju działalności w kraju i za granicą – przekonują eksperci. Najpierw trzeba jednak rozbudować infrastrukturę dostępu do sieci i zwiększyć kompetencje cyfrowe.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!