Funt i euro zyskują na wartości w stosunku do dolara
Euro (EUR) odbiło się ze swojego dwuletniego minimum na poziomie 1.2358 aż do poziomu 1.2444 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro odzyskało część swoich strat po publikacji nieoczekiwanie pozytywnych danych niemieckiego wskaźnika klimatu biznesowego IFO.
Funt brytyjski (GBP) wzrósł o około 100 pipsów osiągając tym samym poziom 1.5713 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Bank Anglii (BoE) utrzymał stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie, ale wciąż wyższym niż poziom stóp procentowych w Japonii czy w Europie kontynentalnej. Funt szterling może wzrosnąć w przyszłości jeszcze bardziej w stosunku do pozostałych głównych walut.
Akcje
Akcje europejskie nieustannie zyskują na wartości, indeks Germany 30 (DAX) jest notowany w okolicach swojego dwumiesięcznego maksimum na poziomie 9832, notowania EU stocks (ESX) wzrosły do poziomu 3233, a France 40 (CAC) osiągnęły poziom 4390.
Towary
Ropa naftowa (WTI) spadła ze swojego maksimum na poziomie 77.80 do poziomu 75.44 dolarów amerykańskich. W czwartek odbędzie się posiedzenie OPEC, na którym zostanie podjęta decyzja odnośnie zmniejszenia produkcji tego surowca.
Para dnia i Opcje FX
Dolar amerykański (USD) odbył swój rajd w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD) i osiągnął swoje nowe maksimum na poziomie 1.1311. „Loonie” stracił na wartości w oczekiwaniu na publikację miesięcznego raportu o sprzedaży detalicznej w Kanadzie, zaplanowaną na dzisiaj na godzinę 14:30.
Traderzy zainteresowani opcjami mogą rozważyć zakup opcji CALL na parze USDCAD i oczekiwać zysków, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Poranny komentarz walutowy – Szkocja dokonała wyboru
Ostatnie tygodnie były prawdziwą huśtawką nastrojów dla inwestorów na parach z funtem, który raz tracił, a raz zyskiwał z uwagi na rosnący niepokój związany z referendum niepodległościowym w Szkocji. Dalsze
Poranny komentarz giełdowy – mieszane nastroje w Azji
Zmienna sesja na kontynencie azjatyckim spowodowana jest niskimi odczytami inflacji w Chinach. Rodzi to nadzieje inwestorów, że chiński rząd wprowadzi program stymulacyjny, który wspomoże tamtejszą gospodarkę. W Europie z kolei
Poranny komentarz giełdowy – silne spadki w Hong Kongu
Mimo dobrego piątkowego zamknięcia w USA, indeksy w Europie nie radzą sobie za dobrze. Inwestorom może ciążyć spadek indeksów w Hong Kongu, gdzie trwają silne protesty przeciwko antydemokratycznym rozwiązaniom chińskich
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!