Funt spada, bo niepodległość Szkocji zyskuje poparcie
Euro (EUR) pozostaje w okolicach swojego rocznego minimum w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) na poziomie 1.2938. Wspólna waluta pozostaje pod presją przed dzisiejszym ogłoszeniem niemieckiego bilansu handlowego.
Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 105.22 po czym spadł z powrotem do poziomu 105.11 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ saldo obrotów bieżących Japonii okazało się gorsze, niż oczekiwano. „Zielony” wciąż jest najsilniejszą spośród walut pomimo, ogłoszonych w piątek, gorszych danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA.
Akcje
Indeks UK 100 (FTS) zakończył trading w piątek na poziomie 6873 i zachowanie tych akcji w perspektywie Szkocji, która próbuje odzyskać niepodległość, może być bardzo interesujące, gdyż funt szterling spadł o ponad 160 pipsów.
Towary
Ropa naftowa (WTI) spadła w piątek z poziomu 94.97 do poziomu 92.86 dolarów amerykańskich, po czym odbiła się do poziomu 93.50 dzisiaj rano, ponieważ Chiny ograniczyły import tego towaru.
Para dnia i Opcje FX
Funt brytyjski (GBP) stracił 160 pipsów podczas otwarcia sesji, spadając z poziomu 1.6323 do poziomu 1.6164 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ kampania niepodległościowa Szkocji przybiera na sile i po raz pierwszy głosowanie pokazało przewagę głosów na „tak”. Funt brytyjski pozostaje pod presją, w oczekiwaniu na szkockie referendum, które odbędzie się 18 września i zadecyduje o przyszłych losach tego terytorium. Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary utrzymają swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
W dużych spółkach podobnie jak w gospodarce
Giełdowe spółki odczuwają skutki giełdowej dekoniunktury, choć nie są one dramatyczne. W pierwszym kwartale 2013 r. po raz pierwszy firmy wchodzące w skład WIG20 zanotowały spadek przychodów ze sprzedaży. Wciąż
FED zaszkodził złotemu
Środowy, poranny handel na rynku złotego przynosi próbę stabilizacji kwotowań po wczorajszej spadkowej sesji. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2084 PLN za euro, 3,0415 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz
Drugi dzień korekty (przed FOMC)
Wydarzeniem środy, ale też całego tygodnia, miesiąca, a być może roku jest posiedzenie FOMC. Rynek oczekuje decyzji o ograniczeniu QE3. Inne wydarzenia schodzą na dalszy plan. Dotyczy to również publikowanych
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!