GPW nadal bardzo silna
W USA środowe kalendarium było znowu prawie puste. Gracze mogli w zasadzie reagować tylko na wyniki spółek i kierować się nastrojami (dobrymi). Właściwie sesja zapowiadała się od początku na taką, którą nazywam sesją przeczekania.
Na rynek akcji wpływ miało to, że po sesji wtorkowej raporty kwartalne opublikowały IBM, Texas Instruments i Xilinx. Akcje IBM taniały (słabe prognozy), ale Texas Instruments i Xilinx drożały. Najbardziej (ponad 10 proc.) traciły akcje AMD, który ostrzegł, że jego przychody będą wyraźnie niższe od oczekiwań. Publikowane przed sesją wyniki kwartalne Motoroli doprowadziły do przeceny tych akcji. Drożały akcje Apple, bo mówiło się o zwiększenie skupu akcji.
Jak widać raporty były zróżnicowane, ale niespecjalnie było się z czego cieszyć. A jednak powtórzył się schemat z wtorku – indeksy nie chciały spadać. S&P 500 krążył wokół poziomu neutralnego, a NASDAQ twardo barwił się na zielono. I tak się ta kolejna nudna sesja zakończyła.
GPW rozpoczęła środową sesję znowu od wzrostu indeksów. Było to tym łatwiejsze, że indeksy na innych giełdach europejskich też rosły. Po godzinie ten proces się zakończył i rynek wszedł w fazę marazmu połączoną z osuwaniem się indeksów.
Po pobudce w USA WIG20 wyglądał już prawie tak jak inne indeksy europejskie. One nadal trzymały się tuż pod poziomem neutralnym, a WIG20 lokował się tuż nad tym poziomem. Niepewne zachowanie Wall Street z początku doprowadziło WIG20 do poziomu neutralnego (nawet pod kreskę), ale to był łabędzie śpiew niedźwiedzi.
Mimo tego, że indeksy na innych giełdach europejskich wróciły do poziomów neutralnych u nas byki pogoniły indeksy na północ. WIG20 zakończył dzień zwyżka o 0,89 proc. potwierdzając rosnącą siłę GPW. Potwierdził to też wyraźnie rosnący obrót. Zbliżający się koniec stycznia, a z nim zakończenie na pół roku tematu OFE będzie GPW nadal pomagało.
Piotr Kuczyński
Główny Analityk
Xelion
Może to Ci się spodoba
Poranny komentarz walutowy – Szkocja nokautuje funta
Tematem numer jeden dzisiejszej sesji walutowej jest brytyjski funt i tak może pozostać już przez cały tydzień. Po sondażu przeprowadzonym przez „The Sunday Times” zbliżające się referendum w Szkocji przestało
Wzrost musi być bardziej przekonujący
Warszawskie byki w umiarkowanym stopniu wykorzystały poniedziałkowe dobre informacje z gospodarek oraz odroczenie obaw o amerykańską interwencję w Syrii. Przedpołudniowa zwyżka WIG20 i ponowny powrót powyżej 2400 punktów narobił apetytu,
Podwyższona zmienność na CHF/PLN, emisja długu w USD
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi lekkie osłabienie kwotowań polskiej waluty, kontynuując wczorajszy trend. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1677 PLN za euro, 3,0591 PLN wobec dolara amerykańskiego
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!