Kanadyjczyk przed danymi
O godz. 14:30 zostaną opublikowane dość ważne dane z Kanady. To czerwcowa sprzedaż detaliczna, którą szacuje się na poziomie 0,3 proc. m/m i 0,5 proc. m/m bez wolumenu samochodów, oraz lipcowa inflacja konsumencka. Oczekiwania, co do wskaźnika CPI kształtują się następująco: -0,1 proc. m/m i 2,2 proc. r/r (są to tym samym niższe wskazania względem czerwca), oraz 0,1 proc. m/m i 1,9 proc. r/r dla inflacji bazowej (tutaj rynek spodziewa się poprawy). Jeżeli dane zaskoczą pozytywnie, to CAD ma szanse na odreagowanie.
Ciekawy układ techniczny jest na USD/CAD, gdzie rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się formacji podwójnego szczytu w ujęciu dziennym. Silnym oporem jest rejon 1,0985. Wsparcia to okolice 1,09 i dalej 1,0858 (dołek z 15 sierpnia). Rynek ma szanse na większy ruch w dół, jeżeli okaże się, że dane z Kanady są lepsze od oczekiwań, a szefowa FED nie spełni „jastrzębich” oczekiwań rynku.
Wykres dzienny USD/CAD
Marek Rogalski
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Przegląd poranny 20 listopada
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar konsolidował w zakresie 1,2523 USD, a 1,2570 USD, z lokalnym podbiciem kursu do 1,2600 USD. Analogiczne scenariusze obserwowaliśmy na większość par związanych
Nieudana próba odbicia na USD/JPY
W pierwszej fazie dzisiejszego handlu odrabiał straty po spadku do najniższego od miesiąca poziomu wobec jena wywołanym przez nasilające się obawy o kondycję globalnej gospodarki i wyprzedaż na rynkach akcji.
Analiza Forex: USD/CHF
Jednak stało się – Fed podjął decyzję o zwijaniu programu skupu obligacji. Dolar po początkowych spadkach poszybował w górę. Zyskiwały też giełdy amerykańskie, notując nowe rekordy. Dokładnie wczoraj rano napisałem
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!