Które fundusze są najbardziej ryzykowne?
Każdy zainteresowany funduszami inwestycyjnymi ma obecnie naprawdę ogromny wybór. Wszystko zależy od oczekiwań, potrzeb oraz zasobności portfela. Ogólnie rzecz biorąc do wyboru są fundusze o niskim i wysokim ryzyku oraz mieszane? Które są najkorzystniejsze i warto z nich skorzystać?
Trzy wyżej wymienione fundusze są przeznaczone dla różnych grup docelowych i różnią się wieloma czynnikami. Każdy posiada indywidualne cechy i stawia sobie inne cele. Zatem dobre badanie potrzeb zainteresowanego klienta może ułatwić dokonanie dobrego i satysfakcjonującego wyboru.
Najmniej inwazyjne i najbardziej bezpieczne są fundusze, które charakteryzują się małym ryzykiem. Zwykle nie posiadają wielkiego oprocentowania i nie obiecują wygórowanych zysków. Warunki kształtują się na średnim poziomie, jednak zwiastują pewny zysk, który nie ulegnie zmianie. Najbardziej popularne w tej kategorii są fundusze rynku pieniężnego, gotówkowe oraz papierów dłużnych.
Następnie warto wspomnieć o funduszach mieszanych (hybrydowych), w których ryzyko kształtuje się na średnim poziomie. Proponują lepsze warunku niż fundusze bezpieczne, jednak nie są w stanie zapewnić zysków tak dokładnie obliczonych. Wśród funduszy hybrydowych dość popularne są te zrównoważone, stabilnego wzrostu, z ochroną kapitału oraz aktywnej alokacji.
Ostatnia grupa funduszy to te, które posiadają ogromne ryzyko inwestycyjne (agresywne) i są przeznaczone dla świadomych i doświadczonych inwestorów. Przeznaczone są dla osób, które mogą poświęcić swoje środki na dłuższy okres oraz chcą otrzymać znaczące zyski z całej operacji.
Każdy z funduszy prezentuje różne założenia i gwarantuje inne zyski. Przed dokonaniem wyboru należy dokładnie zastanowić się, które warunki są najkorzystniejsze.
Justyna Błahut
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
Polska wśród pięciu topowych lokalizacji logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej
Polska Centralna wraz z Łodzią to najbardziej pożądana lokalizacja logistyczna w Europie Środkowo-Wschodniej i piąta w Europie – wynika z raportu Prologis. Rośnie również znaczenie całego regionu na tle Starego Kontynentu. Inwestorów przyciągają tu atrakcyjne
(Nie)bezpieczne obligacje
Gdy stopy procentowe zaczną rosnąć, nie trzeba będzie posiadać w portfelu „toksycznych obligacji”, żeby poczuć się jak w czasie kryzysu z 2008 roku. Wtedy bowiem każde papiery dłużne wygenerują stratę
Co oznacza skrót HoReCy?
Legalne przekraczanie granic, brak kroków formalnych, a przede wszystkim gama biur podróży zachęca nas do podróżowania. Nic więc nowego, iż obecnie rynek hotelarski ma się znakomicie, a będzie jeszcze lepiej.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!