Odczyt inflacji konsumenckiej m/m w USA zgodny z oczekiwaniem rynku
Euro (EUR) straciło wczoraj na wartości osiągając 8-miesięczne minimum w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) na poziomie 1.3458.
Dolar amerykański (USD) osiągnął poziom 101.59 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Miesięczny indeks cen konsumpcyjnych (CPI) w USA oraz raport o sprzedaży nowych domów w USA zostały opublikowane zgodnie z oczekiwaniami rynków, dlatego Stany Zjednoczone mogą być pierwszym krajem, który podniesie poziom stóp procentowych.
Akcje
Akcje amerykańskie zyskały wczoraj na wartości. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1980, US 30 (DOW) do poziomu 17067, a US Tech (NDQ) do poziomu 3958.
Towary
Ropa naftowa (WTI) spadła wczoraj do poziomu 101.80 dolarów amerykańskich za baryłkę, po tym jak raport dotyczący przemysłu pokazał zwiększenie zapasów ropy naftowej w USA. Dzisiaj inwestorzy w ropę czekają na publikację raportu dotyczącego zapasów tego towaru, którego prognozy wskazują poziom -2.1 mln baryłek zapasów.
Para dnia i Opcje FX
Złoto (XAU) utrzymuje swój poziom i obecnie notowane jest około poziom 1306 dolarów amerykańskich za uncję. Złoto odbyło duży rajd po publikacji indeksu CPI r/r w USA, odbijając się z poziomu 1301 do poziomu 1315 po czym powróciło do obecnego poziomu.
Inwestorzy w opcje powinni tworzyć strategię długiego stelaża (Long Straddle) na prze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie przesuwać się w którymkolwiek kierunku, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii. Long Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz opcji at-the-money Call.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd
Może to Ci się spodoba
Komentarz do rynku złotego
Wtorkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi kontynuację umocnienia krajowej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2616 PLN za euro, 3,2127 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4461 PLN względem
„Reguła Volckera” przyjęta
Wtorek był w USA kolejnym dniem z prawie pustym kalendarium. Nikogo bowiem nie poruszyła publikacja z USA danych o październikowych zapasach w hurtowniach. Odnotujmy, że wzrosły o 1,4 proc. (oczekiwano
Poranny komentarz walutowy – Odreagowanie dolara nowozelandzkiego
Dzisiejszy poranek na rynku walutowym upływa przede wszystkim pod znakiem umocnienia dolara nowozelandzkiego, który odreagowuje ostatnie, potężne spadki. W trakcie dnia poznamy kilka odczytów z gospodarek europejskich (m.in. stopę inflacji
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!