Poranny komentarz giełdowy – GPW wyróżnia się na plus

Poranny komentarz giełdowy – GPW wyróżnia się na plus

Po zdecydowaniej przecenie z zeszłego tygodnia najważniejszy warszawski indeks otworzył się na plusie. Aktualnie WIG 20 rośnie o 0.35% Jednak poranny entuzjazm, który panuje wśród warszawskich byków należy traktować z przymrużeniem oka. Poranne wzrosty powinniśmy postrzegać jako część korekty w trendzie, który wyraźnie jest spadkowy, a kurs stracił w ostatnim miesiącu około 5%. Wzrostom nie pomaga również zawirowanie w okół OFE, o którym wielkokrotnie pisaliśmy. Aktualnie jedynie 3 spółki wchodzące w skład indeksu tracą, są to: KGHM (-0.84%), Eurocash SA (-0.48%), Bank Peako SA (-0.17%). Najwięcej rosną: PGE: 1.39%, Asseco Poland 1.05%. Kontrakt na WIG 20 znajduje się teraz nad poziomem popytu zlokalizowanego w okolicach 2300-2320 pkt, który stanowi silne wsparcie dla średnioterminowych inwestorów. Aktualne notowania kontraktu na WIG 20: 2341.6 pkt.

Światowe giełdy po zeszłotygodniowych wzrostach dostały lekkiej zadyszki. Sesja w Azji ogólnie na lekki minus. Nikkei: -0.37%, Hangseng: -0.05%, Shanghai Composite: 0.03%. Główne europejskie indeksy dosyć płasko, ale na lekkim minusie: Euro Stoxx 50: -0.07%, CAC 40: -0.14%, DAX: -0.01, FTSE 100: -0.07%. Giełda w Budapeszcie nie zaskoczyła i ponownie traci najwięcej spośród giełd w Europie: -0.65%.

Dzisiejszy kalendarz nie jest zbytnio rozbudowany. Niemcy, Hiszpania oraz Czechy zaskoczyły znacznym spadkiem dynakimi produkcji przemysłowej w stosunku do oczekiwań. O 16:00 poznamy wartość indeksu Ivey PMI dla Kanady a o 18:00 wystąpienie publiczne członka ECB: Sabine Lautenschläger).

Dział Analiz XTB

Previous Poranny komentarz walutowy - spokojny początek tygodnia
Next Otwarcie kolejnych portów w Libii - raport surowcowy

Może to Ci się spodoba

Komentarze rynkowe 0 Comments

Przed świętami rośnie sprzedaż żywności w sieci

W listopadzie i grudniu wartość obrotów w sklepach internetowych rośnie o jedną trzecią. Ale w okresie świątecznym Polacy kupują w sieci już nie tylko prezenty, lecz także żywność. Coraz więcej tego rodzaju zamówień pochodzi od osób

Komentarze rynkowe 0 Comments

Notowania w Japonii na czerwono, optymizm w Europie

Po rynkowych perturbacjach w ostatnich kilku dniach sesyjnych nowy tydzień zaczął się spokojnie, umiarkowanymi wzrostami na większości azjatyckich i europejskich parkietów. Wśród najważniejszych rynków akcji niechlubnym wyjątkiem był japoński indeks

Komentarze rynkowe 0 Comments

Umowa CETA może się okazać korzystna dla Polski

CETA, czyli umowa gospodarczo-handlowa między Kanadą a Unią Europejską, jest demonizowana – ocenia Łukasz Rozbicki, analityk MM Prime TFI. Bezpodstawne wydają się zarzuty, że europejski rynek zaleje żywność modyfikowana genetycznie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź