Poranny komentarz giełdowy – słabe odczyty PMI negatywnie wpływają na rynki
Dzisiejsza sesja w Europie przebiega pod dyktando słabych odczytów PMI. Także nocne dane z Chin, które świadczą o spowolnieniu w Państwie środka negatywnie wpływają na rynki i stąd też obserwujemy sporą wyprzedaż na światowych giełdach.
O godzinie 9:30 poznaliśmy bardzo słaby odczyt przemysłowego PMI z niemieckiej gospodarki, który rozpoczął wyprzedaż na europejskim rynku akcji. Analitycy spodziewali się, że wskaźnik aktywności gospodarczej w sektorze produkcyjnym wyniesie 51,5, podczas gdy opublikowany wynik wyniósł jedynie 50,0. Także wskaźnik aktywności w usługach zaskoczył negatywnie i giełdy w Europie znalazły się sporo poniżej wczorajszego zamknięcia. Pesymizm na rynkach wynika także ze słabej kondycji chińskiej gospodarki, na co wskazuje nocny odczyt PMI dla przemysłu, który znalazł się na poziomie 52,1 co także jest wynikiem gorszym od konsensusu. Niewykluczone, że dzisiejsze publikacje będą ciążyły rynkowi akcji w czasie najbliższych sesji co doprowadzi notowania europejskich indeksów na jeszcze niższe poziomy.
Inwestorzy w Warszawie także pozostają w negatywnych nastrojach co przekłada się na przecenę wszystkich indeksów. WIG20 o godzinie 10:30 notowany był prawie -1,0% poniżej wczorajszego zamknięcia. Wśród jego komponentów najlepiej radzą sobie OrangePl, PKN Orlen oraz AssecoPol. Z kolei po przeciwnej stornie rynku znajdują się Pekao, PKOBP oraz JSW.
Łukasz Banach
XTB
Może to Ci się spodoba
Fed komplikuje zadanie EBC
Wystąpienie Bernanke z ubiegłej środy nie schodzi z ust inwestorów. Rynek powoli przyzwyczaja się do tego, że amerykański bank centralny po raz pierwszy od połowy 2006 roku zaostrzy politykę pieniężną.
Tania ropa zmieni świat
Choć notowania ropy naftowej zniżkowały już od połowy roku, to skala przeceny z ostatnich tygodni zaskoczyła wszystkich. Z pewnością też będzie miała niebagatelny wpływ na sytuację zarówno w globalnej gospodarce,
Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów
Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!