Przegląd poranny 16 grudnia
Sesja Amerykańska: Podczas sesji w USA obserwowaliśmy podwyższoną zmienność na notowaniach eurodolara. Główna para walutowa oscylowała w zakresie 1,2414-1,2478 USD. Analogiczny scenariusz (podwyższonej zmienności) obserwowaliśmy na większości zestawień takich jak m.in. GBP/USD czy USD/CHF. Ponadto warto zwrócić uwagę na umocnienie JPY po weekendowych wynikach wyborów w Japonii.
Sesja Azjatycka: W trakcie sesji w Tokio obserwujemy wzrosty na głównej parze walutowej, która ustaliła intra-sesyjne maksima w okolicy 1,24637 USD. Ponadto obserwujemy kontynuację umocnienia japońskiego jena.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– W listopadzie 2014 roku inflacja wyniosła minus 0,6 procent rok do roku wobec minus 0,6 procent w październiku, poinformował w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny (GUS). Ankietowaniu przez Reutera analitycy spodziewali się, że inflacja wyniesie minus 0,4 procent. Inflacja w ujęciu miesiąc do miesiąca wyniosła minus 0,2 procent, podczas gdy analitycy spodziewali się 0,0 procent.
– Narodowy Bank Polski (NBP) poinformował natomiast, że w październiku deficyt obrotów bieżących wyniósł 435 milionów euro wobec 235 milionów we wrześniu. Analitycy spodziewali się deficytu na poziomie 378 milionów euro.
– W listopadzie produkcja przemysłowa w USA wzrosła o 1,3 procent w ujęciu miesiąc do miesiąca, poinformowała w poniedziałek Rezerwa Federalna. Analitycy oczekiwali wzrostu o 0,7 procent.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Analiza poranna Forex: EUR/USD
Wczorajsze wystąpienie szefa FED Bena Bernanke przed Komitetem Ekonomicznym w Senacie Stanów Zjednoczonych zaowocowało dużą zmiennością na rynku walutowym. W ostatecznym rozrachunku USD umocnił się istotnie wobec większości najważniejszych światowych
RBNZ w centrum uwagi – Raport dzienny FX
Możliwość wstrzymania się z podwyżkami stóp procentowych na dłużej przez bank centralny Nowej Zelandii, rynki finansowe dyskontowały już od jakiegoś czasu – ostatnie dni przyniosły tylko nasilenie się presji spadkowej
NZD/USD w strefie wsparcia
Sygnalizowana ostatnio próba odbicia z okolic 0,8526 USD na parze NZD/USD zakończyła się niepowodzeniem. Początek tygodnia przyniósł co prawda wyrysowanie dwóch świec wzrostowych, jednak było to zdecydowanie zbyt mało wobec
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!