Przegląd poranny 21 listopada
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USD eurodolar konsolidował w zakresie 1,2518 USD, a 1,2568 USD, pomimo całego szeregu publikacji z gospodarki amerykańskiej. Analogiczne ruchy widoczne były na większości zestawień związanych z USD. Ponadto warto zwrócić uwagę na lekkie umocnienie PLN na bazie poprawy nastrojów wokół walut EM.
Sesja Azjatycka: Podczas sesji w Tokio eurodolar utrzymuje się w ramach wcześniejszej konsolidacji, gdzie górne ograniczenie wyznaczone zostało na 1,2567 USD. Dodatkowo warto zaobserwować nieznaczne odreagowanie na rynku jena oraz zanegowanie prób wybicia w górę na parach związanych z antypodami.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– W Polsce wciąż jest przestrzeń do cięcia stóp procentowych, powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla The Wall Street Journal.
– Liczba domów sprzedanych na rynku wtórnym w USA wzrosła w październiku o 1,5 procent do 5,26 miliona z 5,18 miliona po korekcie miesiąc wcześniej, podało w czwartek Narodowe Stowarzyszenie Pośredników Nieruchomości (NAR).
– Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA spadła w ubiegłym tygodniu do 291.000 z 293.000 po korekcie tydzień wcześniej, wynika z danych opublikowanych w czwartek przez amerykański Departament Pracy.
– Filadelfijski oddział zarządu Rezerwy Federalnej USA (Fed) podał w czwartek, że sporządzany przez niego indeks aktywności gospodarczej wzrósł w listopadzie do 40,8 z 20,7 punktu w październiku.
– W X produkcja przemysłu wzrosła o 1,6 proc. r./r.-GUS
– Na czwartkowej aukcji Ministerstwo Finansów (MF) sprzedało obligacje za 6,93 miliarda złotych. Resort odkupił papiery zapadające w 2015 roku, podało ministerstwo w komunikacie.
– Z protokołu wynika, że na listopadowym posiedzeniu RPP zostały zgłoszone wnioski o obniżkę stóp procentowych o 100, 50 i 25 punktów bazowych, jednak nie zostały one przyjęte.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Puls rynku: EUR/USD
Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia jest szczyt G20. Ministrowie finansów będą podejmowali działania zmierzające do zmniejszenia zadłużenia poszczególnych gospodarek. Kolejnym ważnym tematem rozmów będą skutki agresywnej polityki monetarnej największych banków centralnych.
Raport poranny Forex
Od rana na rynkach finansowych dominuje podwyższony apetyt na ryzyko. Wobec amerykańskiego dolara na wartości zyskuje większość walut z grona G-10 oraz rynków wschodzących. Kurs EUR/USD obecnie notowany jest na
Komentarz walutowo-makroekonomiczny
Kluczowe wydarzenia minionego tygodnia Z opublikowanych w zeszłym tygodniu statystyk jasno wynika, że mamy do czynienia ze spowolnieniem w polskiej gospodarce. Potwierdzenie tego faktu znajdziemy w danych z produkcji przemysłowej
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!