Przegląd poranny 23 lipca
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA obserwowaliśmy umocnienie dolara do okolic 1,3460 USD na eurodolarze. Podwyższoną zmienność odnotować należy również na innych zestawieniach związanych z wyceną USD, jak GBP/USD czy USD/CHF. Dodatkowo w dalszym ciągu obserwowaliśmy spadek kwotowań wspólnej waluty, co przyniosło słabość cross’ów EUR/JPY oraz EUR/GBP.
Sesja Azjatycka: Sesja w Tokio przynosi ustabilizowanie sytuacji na rynku walutowym. Kurs głównej pary walutowej oscyluje w zakresie 1,3457-1,3469 USD. Dodatkowo widoczne jest umocnienie japońskiego jena, który zyskuje zarówno na EUR/JPY jak i USD/JPY.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– W czerwcu inflacja w USA pozostała bez zmian na poziomie 2,1 procent rok do roku, podał we wtorek Departament Pracy. Odczyt okazał się zgodny z oczekiwaniami analityków. W ujęciu miesiąc do miesiąca ceny wzrosły zaś o 0,3 procent, tak jak oczekiwali analitycy. Po wyłączeniu szczególnie podatnych na wahania cen żywności i energii inflacja wyniosła w czerwcu 1,9 procent rok do roku i 0,1 procent miesiąc do miesiąca. Analitycy oczekiwali w tym przypadku odpowiednio 2,0 i 0,2 procent.
– Liczba domów sprzedanych na rynku wtórnym w USA wzrosła w czerwcu o 2,6 procent do 5,04 miliona z 4,91 miliona po korekcie miesiąc wcześniej, podało we wtorek Narodowe Stowarzyszenie Pośredników Nieruchomości (NAR). Analitycy prognozowali wzrost liczby sprzedanych domów do 4,97 miliona.
– Komisja Europejska ma w czwartek przedstawić propozycje sankcji wobec Rosji w sferach obronności, usług finansowych i zaawansowanych technologii, w tym związanych z energetyką, poinformował w Brukseli minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
USD/CHF: próba odbicia
Na interwale dziennym pary USD/CHF widoczna jest próba odbicia od wyrysowanej linii trendu spadkowego. Obecnie kurs testuje opór utworzony przy poziomie 0,8980. Udane wyjście powyżej tego ograniczenia mogłoby skutkować dalszych
Rubel wyhamował spadki
Dzisiejsza sesja przynosi kontynuację podwyższonej zmienności na rosyjskim rublu. RUB co prawda nie wyznaczył nowych minimów względem dolara, jednak najprawdopodobniej stało się tak głównie z uwagi na działania tamtejszego MF.
Funt w dół
W trakcie dzisiejszej sesji obserwujemy zniżkę wyceny funta na większości par. Uczestnicy obrotu zwracają uwagę na naświetlone przez brytyjskie media dzisiaj temat referendum dot. odłączenia Szkocji od Wlk. Brytanii. Bardziej
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!