Przegląd poranny 23 maja
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował kolejną próbę zejścia niżej osiągając minimum intra-sesyjne w okolicy 1,3644 USD. Równocześnie należy zwrócić uwagę na umocnienie bardziej ryzykownych walut na bazie czego skorzystał również polski złoty, który znalazł się w okolicach prawie 1,5-miesięcznych maksimów.
Sesja Azjatycka: Podczas sesji w Tokio eurodolar oscyluje w granicach 1,3640-1,3655 USD. Również pozostałe pary przeszły w stan lokalnych konsolidacji w oczekiwaniu na impulsy z szerokiego rynku. Najwyższą zmiennością cechuje się AUD, które nieznacznie zyskało wobec amerykańskiego dolara.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Stopy procentowe mogłyby pozostać bez zmian do końca 2015 roku, a jest bardzo prawdopodobne, że pozostaną one na obecnym poziomie w pierwszym półroczu 2015 roku, powiedział w czwartek członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP), Adam Glapiński.
– Według Glapińskiego, w 2014 roku inflacja pozostanie poniżej dolnej granicy celu inflacyjnego. „Deflacja jest na horyzoncie. Nie sądzę jednak, żeby nastąpiła, ale jesteśmy blisko. W tym roku inflacja nie przekroczy dolnego przedziału celu, czyli 1,5 procent” – powiedział członek RPP.
– Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA wzrosła w ubiegłym tygodniu do 326.000 z 298.000 po korekcie tydzień wcześniej, wynika z danych opublikowanych w czwartek przez amerykański Departament Pracy.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
BPH: raport rynek akcji
Sesja Na otwarciu wtorkowej sesji WIG20 zyskiwał 0,41%, a WIG wzrósł 0,31%. Na plusie dzień rozpoczęły również inne najważniejsze europejskie parkiety: DAX +0,30%, FSTE +0,42%, CAC +0,20%. Przed rozpoczęciem sesji
BPH: raport rynek akcji
Sytuacja rynkowa Czwartkowe notowania na warszawskim parkiecie rozpoczęły się od ponad półprocentowych wzrostów. Na pierwszym kwotowaniu WIG20 zyskał 0,65% ( 2 374 pkt) a WIG 0,55% (51 358 pkt). Adekwatnie
BPH: raport futures
Sesja Poniedziałkowa sesja przebiegała od samego początku pod dyktando sprzedających. Dwa tematy polityczne, czyli niezatwierdzony budżet USA na rok fiskalny startujący w październiku i rozpad koalicji rządzącej we Włoszech, oraz
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!