Przegląd poranny 25 listopada
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA doszło do podbicia kwotowań eurodolara do poziomu 1,2444 USD. Ponadto warto zwrócić uwagę na mocniejsze odreagowanie na wycenie funta, który zyskiwał m.in. wobec USD oraz AUD. Większość par (podobnie jak EUR/USD) w trakcie sesji w USA wyhamowała zwyżki przechodząc w stan konsolidacji.
Sesja Azjatycka: Podczas handlu w Tokio eurodolar cofnął się do zakresu 1,2417 USD. Równocześnie widoczna jest słabość par związanych z antypodami, które oddają wcześniejsze zwyżki spowodowane decyzją Banku Chin.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka jest zaniepokojony, że złoty mógłby umocnić się wobec euro, co mogłoby utrudnić sytuację firm i wpłynąć na politykę monetarną, powiedział prezes NBP w poniedziałkowym wywiadzie.
– Członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Jan Winiecki powtórzył w poniedziałek, że nie widzi przestrzeni do dalszych obniżek stóp procentowych.
– Niemiecki instytut ekonomiczny Ifo poinformował w poniedziałek, że jego indeks nastrojów gospodarczych wzrósł w listopadzie do 104,7 punktu ze 103,2 punktu w październiku.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Dane Departamentu Pracy USA będą kluczowe – Raport dzienny FX
Ryzyko pewnego rozczarowania dzisiejszym odczytem istnieje, biorąc pod uwagę nieco słabsze dane ADP, czy też gorsze od wskazań subindeksy zatrudnienia w indeksach ISM. Dane poznamy o godz. 14:30. Oczekuje się
Ciekawe zachowanie CZK
W trakcie dzisiejszej sesji obserwujemy spadek wyceny CZK do najniższych poziomów wobec euro od marca 2009r. Sam ruch jak widać na wykresie jest raczej niewielki, jednak spadek wyceny CZK pozostaje
Ciekawe wyniki ankiety RTRSa dot. USD/JPY
W opublikowanej niedawno ankiecie, która agencja RTRS’a przeprowadziła wśród japońskich przedsiębiorców, okazało się, iż prawie połowa z nich uważa, że tamtejszy rząd powinien podjąć działania mające na celu obronę kursu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!