Przegląd poranny 8 października
Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA eurodolar zanotował wzrost z okolic 1,2614 USD do zakresu 1,2681 USD. Zwyżka wyceny wspólnej waluty widoczna była na większości zestawień w tym EUR/GBP czy EUR/CHF. Równocześnie jen utrzymał wcześniejszą zwyżkę na USD/JPY.
Sesja Azjatycka: Podczas sesji w Azji obserwujemy lekki spadek wyceny głównej pary walutowej, która cofnęła się do okolic 1,2626 USD. Widoczny jest również lekki spadek wyceny brytyjskiego funta oraz par związanych z antypodami jak NZD czy AUD.
Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:
– Globalny wzrost gospodarczy przyspieszy w tym roku do 3,3% i dalej do 3,8% w przyszłym roku, prognozuje Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) w raporcie „World Economic Outlook”. W kwietniowej edycji tego raportu MFW prognozował tegoroczny wzrost na poziomie 3,7% w 2014 r. i o 4,0% w 2015 r. (wobec 3,2% w ub.r.).
– MFW obniżył prognozę wzrostu PKB Polski na 2014 r. o 0,1 pkt do 3,2% z 3,3%.
Konrad Ryczko
DM BOŚ
Może to Ci się spodoba
Obniżka stóp wyniosła EUR/NOK na 5-letnie maksima
Wspominana nad ranem (w raporcie FX) obniżka stóp przez Norges Bank dołożyła dodatkową presję podażową na wycenie NOK’a. Przypomnijmy, iż norweska waluta zmaga się, podobnie jak inne waluty surowcowe, z
Funt – zmiana układu sił, czy tylko korekta? – Raport dzienny FX
Istotność publikowanych dzisiaj wieczorem zapisków z październikowego posiedzenia FED jest na tyle duża, że inwestorzy mogą nie być zbyt chętni do kreowania wyraźniejszych zmian w układzie rynku przed tym wydarzeniem.
USD/CAD na 5-letnich maksimach
Zniżkujące ceny ropy oznaczają wzrosty presji podażowej na wycenę dolara kanadyjskiego zwyczajowo powiązanego z rynkiem surowcowym. W konsekwencji na parze USD/CAD obserwujemy obecnie test 5-letnich maksimów co po naruszenia oporu
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!