Puls rynku: USD/PLN
W dniu wczorajszym otrzymaliśmy zaskakujące dane nt. inflacji w naszym kraju. Okazało się, że w marcu spadła ona do 1%. Zanotowany spadek był niższy niż przewidywała prognoza na poziomie 1,1% (tak niski poziom nie był notowany od ponad 6 lat). Scenariusz dalszego obniżania stóp procentowych przez RPP wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Zgodnie z przewidywaniami spadek inflacji osłabił złotego. Na głównych parach z naszą walutą mogliśmy zobaczyć duże świece wzrostowe. Osłabianie złotego wynika również z sytuacji na szerokim rynku. Słabe dane z USA oraz Chin zwiększają awersję do ryzyka a tym samym do naszej waluty. Dodatkowym bodźcem co do kierunku zmian może być czwartkowy odczyt danych nt. produkcji przemysłowej w Polsce.
O godz. 11 otrzymaliśmy dane z Niemiec nt. Indeksu instytutu ZEW. Odczyt na poziomie 36,6 pkt. wskazuje na lekkie pogorszenie się nastrojów wśród analityków i inwestorów. Po południu opublikowane zostaną ważne dane dotyczące produkcji przemysłowej w USA w marcu. Prognoza zakłada spadek indeksu do poziomu 0,3% w porównaniu z poprzednim na poziomie 0,8%
EURUSD
Na wykresie 8 – godzinnym EURUSD pozostaje w trendzie wzrostowym. Obecnie mamy korektę. Najbliższe wsparcie wyznacza kijun sen na poziomie 1,2993. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,3137.
USDPLN
Na wykresie 8 godzinnym USDPLN pozostaje w trendzie spadkowym. Obecnie mamy korektę. Najbliższe wsparcie wyznacza ostatni dołek na poziomie 3,1121. Najbliższy opór wyznacza kijun sen na poziomie 3,1846.
USDCAD
Na wykresie 8 godzinnym USDCAD wygenerowany został techniczny sygnał kupna. Cena przebiła górną powłokę chmury Ichimoku. Najbliższe wsparcie wyznacza senkou span B na poziomie 1,0208. Najbliższy opór wyznacza ostatni szczyt na poziomie 1,0257.
USDJPY
Na wykresie dziennym USDJPY znajduje się w trendzie wzrostowym. Najbliższy opór stanowi poziom 100 jenów. Najbliższe wsparcie stanowi tenkan sen na poziomie 96,33.
Ogórek Łukasz
Może to Ci się spodoba
BPH: raport rynek akcji
Sesja Czwartek, w związku ze Świętem Niepodległości w Stanach Zjednoczonych i brakiem handlu na tamtejszych giełdach, od rana zapowiadał zmniejszoną aktywność na parkietach. Doskonale w ten scenariusz wpisał się jedynie
Surowce: Doji na ropie
Ropa w dniu wczorajszym zamknęła się w postaci świecy doji na poziomie 97,89$. Sugeruje to niepewność wśród inwestorów. Przyczyną tego jest silny opór w obszarze 97-98$. Obszar ten był już
BPH: raport futures
Sesja Wtorek był kolejnym dniem sporych rozbieżności pomiędzy rodzimym parkietem a rynkami bazowymi, niestety znowu na niekorzyść GPW. Strona podażowa na rynku terminowym skrzętnie wykorzystuje negatywne nastawienie do emerging markets.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!