Rośnie zainteresowanie nieruchomościami pod wynajem
Rynek wynajmu mieszkań w Polsce nadal cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie w stolicy. Tu warto zainwestować w nieruchomość pod wynajem. Jak wynika z raportu Home Broker i Domiporta.pl Warszawa wygrywa z takimi miastami jakGdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź, Poznań czy Wrocław.
Niezmiennie od kilku lat najwyższe ceny najmu oraz największe zainteresowanie mieszkaniami pod wynajem jest w Warszawie. Od Krakowa i Wrocławia stolica jest droższa o 35-40 proc., od Gdańska i Poznania o ok. 55 proc., a Gdyni o 75 proc. Warszawskie stawki przekraczają łódzkie o 92 proc *.
Warszawa jest największym w Polsce ośrodkiem akademickim (66 uczelni) i biznesowym w kraju, za czym idą zarówno ceny mieszkań do kupienia, jak i zapotrzebowanie na lokale na wynajem. Oferta mieszkań w Warszawie pod kątem metrażu jest bardzo szeroka, jednak powierzchnia lokalu to tylko jeden z czynników kształtujących cenę. Bardzo ważna jest też lokalizacja, bo to od niej w sporej mierze zależy atrakcyjność inwestycji. Jeśli chodzi o stolicę, najdroższe mieszkania zarówno do kupienia, jak i na wynajem zlokalizowane są w śródmieściu oraz punktach dobrze z nim skomunikowanych. Im dalej od centrum tym stawki są niższe.
Alternatywą np. dla młodych osób czy rodzin z dziećmi, które wynajmują swoje pierwsze m2, są takie dzielnice jak warszawski Ursynów. Dzielnica nie jest w bezpośrednim sąsiedztwie centrum, co obniża koszty najmu, natomiast jest świetnie z nim skomunikowana. Dzięki bliskości metra można szybko dostać się do centrum, bądź innych dzielnic Warszawy.
Mieszkaniami w naszej inwestycji Zakątek Cybisa, zlokalizowanej w samym sercu Ursynowa, cieszą się dużym zainteresowaniem, również wsród inwestorów. Jeden z naszych Klientów zakupił aż 5 lokali w naszej nieruchomości, właśnie pod kątem najmu– mówi Łukasz Majcher, kierownik działu sprzedaży z Grupy Włodarzewska.
Z danych Domiporta.pl wynika, że zainteresowanie najmem rośnie, obecnie prawie 23 proc. zapytań w systemie dotyczy właśnie najmu, podczas gdy rok temu było to 21,5 proc., a dwa lata temu 19,7 proc.
Według założeń z 2013 r., w roku bieżącym miało sprzedać się ok. 13 tysięcy mieszkań na terenie całej Warszawy**. Wyniki po I kwartale, które zazwyczaj są dużo słabsze od pozostałych pokazują, że kryzys na rynku mieszkaniowym minął. Jeśli taki wskaźnik sprzedaży będzie się utrzymywał lub stopniowo wzrastał, bieżący rok zakończy się z wynikiem około 17 tysięcy sprzedanych lokali. A to oznacza, że nie Polacy znowu zaczynają inwestować w nieruchomości.
Materiał prasowy
Może to Ci się spodoba
W Łodzi ceny mieszkań już nie spadną?
Z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera wynika, że w Łodzi ceny mieszkań spadają wolniej niż w pierwszym kwartale 2012 r. Dzieje się tak, ponieważ sprzedającym coraz trudniej jest zaakceptować
Plusy i minusy mieszkania na poddaszu
Mieszkanie na poddaszu to duże wyzwanie dla nowych właścicieli. Przede wszystkim dlatego, że w pomieszczeniach znaleźć można wiele krzywizn, skośnych sufitów i ścian. Oznacza to, że należy wykazać się pomysłowością
Trudne relacje właścicieli mieszkań i najemców
Wśród najczęstszych powodów sporów między właścicielami mieszkań a najemcami są płatności za naprawę usterek, obecność zwierząt domowych czy zbytnia ingerencja w aranżację mieszkania. Da się ich uniknąć, ustalając już na wstępnym
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!