Rynek lokali biurowych w Polsce
Deweloperzy oddają coraz więcej pomieszczeń biurowych do odbioru na polskim rynku nieruchomości. W samej Warszawie jest ich o 30% więcej niż w zeszłym roku.
Możliwości ulokowania swego biura jest sporo. Wspomniana Warszawa oferuje kilkadziesiąt lokali w samym centrum miasta. W tyle nie pozostaje Wrocław i Kraków, gdzie powierzchni biurowych także przybywa w szybkim tempie. Aktywność deweloperów w tym sektorze rynku nie jest przypadkowa. Opierają się na rzetelnych opiniach analityków, którzy deklarują duży popyt na tego typu usługi.
Największe zainteresowanie odnotowywane jest we Wrocławiu, Krakowie i Trójmieście. Nie są to tylko polscy inwestorzy. Statystyki wskazują na spory udział przedsiębiorców zagranicznych w kwestii wynajmu polskich lokali. Jest to dobry znak, świadczący o ciągłym rozwijaniu się strefy biznesowej w Polsce.
Nowe warszawskie biurowce powstają w wyniku inwestycji miasta w rozwój komunikacji. Nowe mosty, linie metra i autobusów rozwijają przemysłowo ten obszar. Łatwy dojazd do miejsca pracy jest przecież dość istotny. Sytuacje przenoszenia swojej działalności do centrum miast nie są odosobnionym przypadkiem. Atrakcyjne są też kolejne planowane inwestycje w Warszawie dla przyszłych najemców.
W praktyce nie tylko duże powierzchnie biurowe cieszą się zainteresowaniem. Firmy rodzinne preferują mniejsze metraże. Dlatego też rynek nieruchomości jest tak atrakcyjny oferując lokale o zróżnicowanych metrażach w sam raz dostosowane do indywidualnych potrzeb.
Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net
Może to Ci się spodoba
„Mieszkanie dla młodych” nie dla Ślązaków?
Od 1 stycznia br. z pomocy w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” skorzystało jedynie 4 proc. Ślązaków kupujących nowe mieszkania*. Dla porównania – w woj. mazowieckim i pomorskim dofinansowanie otrzymało
NBP podsumowuje 2013 r. na rynku nieruchomości
W ostatnich dniach ukazał się obszerny roczny raport NBP podsumowujący 2013 r. na rynku nieruchomości. Jak został oceniony ten okres? Sytuację na pierwotnych rynkach mieszkaniowych autorzy raportu określili mianem zbliżonej
Wiele lat oszczędzania na własne M
Odkładając każdą zarobioną złotówkę statystyczny Kowalski zebrałby na dwupokojowe mieszkanie w niewiele ponad 7 lat. Górnikowi czy informatykowi zajęłoby to mniej niż 4 lata, a pracownikowi administracji już prawie 10
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!