S&P 500 bije kolejne rekordy
Czwartkowa sesja upłynęła pod znakiem kolejnych wzrostów na Wall Street wywołanych dobrymi wiadomościami napływającymi z amerykańskiego rynku pracy. Jak wynika z danych opublikowanych przez tamtejszy urząd statystyczny, liczba złożonych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych spadła w ostatnim tygodniu z 312K do 298K, podczas gdy rynkowy konsensus kształtował się na poziomie 300K. Lepsze od prognozowanych okazały się także informacje o wysokości wskaźnika Fed z Filadelfii (28 pkt) oraz dane na temat przemysłowego indeksu PMI, który w sierpniu wyniósł 58 pkt wobec 55.8 pkt w lipcu. W efekcie, wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksu S&P 500 o 0.3%, do najwyższego poziomu w historii wynoszącego 1992.38 pkt. W górę poszły także dwa pozostałe główne indeksy: Dow Jones zyskał 0.36%, natomiast Nasdaq Composite – 0.12%.
Podczas dzisiejszej sesji uwaga inwestorów po obu stronach Oceanu zostanie zdominowana przez popołudniowe wystąpienia Janet Yellen oraz Mario Draghiego, biorących udział w trwającym w Jackson Hole spotkaniu szefów banków centralnych. W ciągu dnia poznamy także informacje na temat dynamiki inflacji CPI (prognoza -0.1% m/m i 2.2% r/r) oraz sprzedaży detalicznej (prognoza 0.3% m/m) w Kanadzie.
dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska
Może to Ci się spodoba
Blogerzy i opnie znajomych mają coraz większy wpływ na to, co kupujemy
Reklama ma coraz mniejsze znaczenie w komunikacji sprzedażowej, ważniejsza staje się komunikacja bezpośrednia i opinia najbliższych – wynika z badania „Niecodzienne decyzje zakupowe Polaków”. Bardziej świadomie do zakupów podchodzą przede wszystkim osoby młode.
Dane ze Stanów Zjednoczonych mogą być rozstrzygające
Inwestorzy przestali już deliberować nad ograniczaniem QE3, skoncentrowali się zaś najwyraźniej na informacjach gospodarczych. Dziś dostaną solidną ich porcję i na tej podstawie będą podejmować decyzje. Kluczowe będą dane zza
Korekcyjne umocnienie złotego
Wzrostowe odbicie na EUR/USD, utrzymujący się popyt na polski dług, a także nieco lepsze nastroje na rynkach globalnych znajdują dziś przełożenie na umocnienie złotego. Polskiej walucie lekko może pomagać też
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!