Spokojny koniec tygodnia
Ze względu na niewielką ilość publikacji makroekonomicznych oraz obchodzone w Stanach Zjednoczonych Święto Niepodległości, koniec tygodnia na światowym rynku finansowym upłynął wyjątkowo spokojnie. Rano, uwagę inwestorów przyciągnęły jedynie informacje docierające zza Odry. Jak wynika z danych opublikowanych przez niemieckie Ministerstwo Gospodarki, dynamika zamówień w przemyśle wyniosła w ostatnim miesiącu -1.7% m/m, podczas gdy większość analityków spodziewała się spadku tego wskaźnika o 1% m/m. Ostatecznie, słabsze od prognozowanych dane napływające z niemieckiej gospodarki, w połączeniu z zaskakująco dobrymi wiadomościami z amerykańskiego rynku pracy, gdzie w ostatnim miesiącu znacząco wzrosła liczba osób zatrudnionych w sektorze pozarolniczym, przyczyniły się do dalszego umocnienia amerykańskiej waluty. Piątkowa sesja zakończyła się spadkiem wartości EUR/USD o 0.12%, do poziomu 1.3585.
W ciągu dnia poznamy informacje o wysokości indeksu Sentix (prognoza 8.5 pkt), obrazującego nastroje panujące wśród europejskich inwestorów. W Polsce, NBP opublikuje najnowszy raport o inflacji. Uwagę inwestorów z Europy przyciągną także wiadomości docierające z Brukseli, gdzie w czasie dwudniowego spotkania ministrów finansów państw Eurolandu zostanie poruszona kwestia kolejnej transzy pomocy dla Grecji.
dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska
Może to Ci się spodoba
Komentarz PLN: Słabsze dane zaszkodziły złotemu
Piątkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi stabilizację kwotowań po wczorajszej lekkiej zniżce wyceny. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,1495 PLN za euro, 3,0460 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4142
Widmo deflacji umocniło dług i osłabiło złotego
Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi lekkie odreagowanie na złotym po wczorajszym nieznacznym osłabieniu. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1869 PLN za euro, 3,0550 PLN wobec dolara
Blogerzy i opnie znajomych mają coraz większy wpływ na to, co kupujemy
Reklama ma coraz mniejsze znaczenie w komunikacji sprzedażowej, ważniejsza staje się komunikacja bezpośrednia i opinia najbliższych – wynika z badania „Niecodzienne decyzje zakupowe Polaków”. Bardziej świadomie do zakupów podchodzą przede wszystkim osoby młode.
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!