Wymiana waluty w Internecie
Już nie trzeba wychodzić z domu, żeby wymienić pieniądze na wakacyjny wyjazd lub pod kątem oszczędności czy inwestycji. Każdy może skorzystać z kantoru internetowego, który daje możliwość zakupu lub sprzedaży waluty po korzystnym kursie.
Można zapomnieć o stacjonarnych kantorach, które dyktują sobie tylko znane kursy walut. Teraz można korzystać z kantorów internetowych, które działają szybko i sprawnie oraz są przyjazne użytkownikowi. Układ kantoru i sposób wymiany oraz cały proces cechuje się łatwością obsługi i przejrzystością.
W jaki sposób wymieniać walutę online? Trzeba wybrać kantor i zarejestrować się, a także posiadać konta bankowe w złotówkach oraz w innych wybranych walutach – między tymi rachunkami będą odbywały się transakcje. Kantory internetowe oferują szybki serwis – pieniądze z powrotem są przelewane na konto średnio w ciągu 30 minut od zawarcia transakcji. Klient cały czas może sprawdzać status zlecenia, a przed wykonaniem go, kilka razy upewnić się, co do wysokości kursu.Transakcja może ulec przedłużeniu np. jeśli zlecenie zakupu lub sprzedaży waluty zostało zrobione po godzinach, w których dokonuje się wymiany bądź w weekend lub dni wolne od pracy. Mimo, że kantor czynny jest przez cały czas, transakcje uzależnione są od systemów rozliczeń międzybankowych.
Kursy walut online są przeważnie lepsze od tych w zwyczajnych kantorach. Jednak nie oznacza to, że wszystkie kantory internetowe mają takie same kursy dla każdej waluty. Tutaj też występują różnice, a klient może wybrać sobie ten kantor, który oferuje najlepszy kurs.
Kantory internetowe oferują znacznie niższy spread niż banki, dlatego są pomocne wtedy, kiedy spłacamy kredyt w walucie obcej np. w euro lub we franku szwajcarskim. Oszczędność na wymianie waluty widać praktycznie od razu, a w skali roku są to całkiem spore pieniądze. Być może właśnie to sprawa, że e-kantory są tak popularne, a ich klienci zadowoleni.
Może to Ci się spodoba
Polskie firmy podbijają zagraniczne rynki
Polski eksport, który szacuje się obecnie na ok. 200 mld dol., rośnie w tempie ok. 6 proc. rocznie, a jego dynamika w kolejnych będzie rosła. Rodzime firmy coraz częściej wchodzą na zagraniczne
Poszukiwanie pracowników przenosi się do mediów społecznościowych
Rekomendacje to coraz popularniejsze narzędzie rekruterów. W ostatnim czasie często do polecania pracy i kandydatów do pracy służą media społecznościowe, głównie Facebook. Poprzez social media najczęściej szuka się osób na stanowiska
W 2020 roku w centrach usług wspólnych w Polsce będzie pracować 250 tysięcy osób. Rynek rośnie o 15-18 proc. rocznie
Liczba centrów usług wspólnych w Polsce dynamicznie rośnie, a wraz z nią zatrudnienie w branży – średnio 15-18 proc. rocznie. Pod koniec dekady w tego typu ośrodkach w Polsce będzie pracować 250 tys. osób. Praca
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!