Złoto osiąga miesięczne maksimum
Euro (EUR) zyskało na wartości odbijając się z poziomu 1.2730 aż do poziomu 1.2824 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro skorzystało na tym, że inwestorzy spodziewają się późniejszego podniesienia poziomu stóp procentowych przez Fed w związku ze spowolnieniem rozwoju światowej gospodarki.
Dolar amerykański (USD) spadł ze swojego maksimum na poziomie 107.38 do poziomu 106.24 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen zyskał na wartości ponieważ notowania azjatyckich akcji spadły, a inwestorzy poszukują obecnie bezpieczniejszych aktywów.
Akcje
Azjatyckie akcje straciły wczoraj na wartości, ponieważ traderzy oceniają dane o spowolnieniu chińskiej gospodarki, a także dane o zarobkach korporacyjnych w USA. Indeks Japan 255 (NKI) stracił na wartości spadając z poziomu 15208 do poziomu 14787, a China 50 (CNX) jest obecnie notowany w okolicach poziomu 7160.
Towary
Kukurydza (CRN) odbiła się ze swojego czteroletniego minimum na poziomie 341 aż do poziomu 349 dolarów amerykańskich, ponieważ sucha pogoda mogła zmniejszyć zapasy tego towaru.
Para dnia i Opcje FX
Złoto (XAU) kontynuuje swój rajd i od wczoraj wzrosło już z poziomu 1234 do poziomu 1250 dolarów amerykańskich. Ten metal szlachetny zyskał na wartości, ponieważ inwestorzy obawiają się, że spowolnienie światowego rozwoju ekonomicznego może opóźnić moment podniesienia w USA poziomu stóp procentowych.
Inwestorzy w opcje mogą utworzyć opcję CALL na parze XAUUSD i liczyć na zysk, jeśli para utrzyma swój zwyżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.
Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.
Może to Ci się spodoba
Odreagowanie po zwyżce na złotym – komentarz PLN
Notowania polskiego złotego wciąż poruszają się pod dyktando sytuacji na globalnym rynku. Wczorajsze osłabienie amerykańskiego dolara i umocnienie walut rynków wschodzących było sygnałem, że globalni inwestorzy mają apetyt na ryzyko.
Poranny komentarz giełdowy – rynki pod presją podaży
Na giełdach podaż w dalszym ciągu gra pierwsze skrzypce i bardzo możliwe, że także dzisiaj zobaczymy kontynuację spadków. Rynki za oceanem negatywnie odbierają informacje dotyczące działań zbrojnych w Syrii. Z
Wyprzedaż złotego, dane o PKB nie pomogły
W I kwartale 2013 roku wzrost gospodarczy w Polsce wyhamował do 0,5% z 0,7% R/R. Dane, pomimo że były nieco lepsze od wstępnych szacunków GUS, nie zastopowały wyprzedaży złotego. W
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!